Rogovkā ar koncertuzvedumu svinēs Andryva Jūrdža 175. jubileju

4. septembrī Rēzeknes novada Rogovkā ar koncertuzvedumu “Suprātka Kuorklinīkūs jeb Andryvam Jūrdžam – 175” svinēs izcilā latgaliešu kultūras darbinieka Andryva Jūrdža 175. dzimšanas dienu, informēja organizatori. Pasākumā piedalīsies vietējie pašdarbnieki un postfolkloras grupa “Rikši”, koncertuzvedumu varēs vērot arī tiešraidē vietnē “Facebook”.

Uzvedumā piedalīsies Nautrēnu pagasta amatiermākslas kolektīvi un skolēni, jauniešu rokgrupa “Vysu voi nadaudz” (vadītājs Ingars Gusāns), mūziķi Arnis Slobožaņins un Vinsents Kūkojs un postfolkloras grupa “Rikši”. Koncertuzveduma scenārija autore ir dzejniece Anna Rancāne, savukārt režiju veidojušas Veronika Dundure un Ērika Bozoviča.

Koncertuzvedums atklās Jūrdža dzīves interesantākos faktus un sniegs ieskatu viņa literārajā mantojumā.

Pasākumā tiks prezentēta Jōņa Cybuļska grāmata “Andryvs Jūrdžs”. Izdevums ir īpašs ar to, ka tas izdots divās valodās – latgaliešu un angļu – un atklāj ne tikai izcilā latgalieša un viņa ģimenes locekļu dzīves gaitas, bet arī sniedz ieskatu tā laika Latgales sociāli politiskajā dzīvē.

Andryvs Jūrdžs (1845 – 1925) ir viens no nozīmīgākajiem un zināmākajiem Latgales nacionālās atmodas dalībniekiem. Jūrdžs bijis ļoti apdāvināts, pašmācība ceļā apguva vairākas svešvalodas, kas lieti noderēja, tulkojot dažādus materiālus un padomus latgaliešu valodā, pārrakstījis Svētos rakstus, pierakstījis sakāmvārdus, tautasdziesmas, novērojumus, kā arī rakstījis oriģināldzejoļus. Jūrdža ar roku skalu gaismā pierakstītās grāmatas bija pat ap tūkstoš lapu biezas, tās tika izplatītas vietējo ļaužu vidū. Drukas aizlieguma gados tām bija liela nozīme Latgales latviešu izglītošanā, jo grāmatu iespiešana latgaliski toreizējā Vitebskas guberņā bija aizliegta.

Ieeja pasākumā “Suprātka Kuorklinīkūs jeb Andryvam Jūrdžam – 175” ir bezmaksas, tomēr, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības dēļ, skatītāju skaits ir ierobežots, un pasākumu varēs apmeklēt tikai ar ieejas kartēm. Tās iespējams saņemt Nautrēnu pagasta pārvaldē. Karti var arī pieteikt, zvanot Nautrēnu sporta halles-kultūras nama vadītājai Ingai Vigulei, mob. 28335357.

Lai pasākums būtu pieejams plašākai auditorijai, to varēs vērot tiešraidē medija “Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” kontā vietnē “Facebook”.

Pasākums notiks ar SIA “Latvijas Valsts meži” un Valsts kultūrkapitāla fonda 2020. gada Latgales kultūras programmas finansiālu atbalstu. Pasākuma norisi atbalsta arī Latvijas goda konsuls ASV un uzņēmējs Pīters Aloizs Ragaušs, portāls lakuga.lv un SIA “Madara LV”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt