Pasniegs Latvijas Metālmūzikas gada balvas

Piektdien, 15.janvārī, klubā "Melnā piektdiena" notiks ikgadējais Latvijas Metālmūzikas gada balvas pasniegšanas pasākums. Ceremonijā spēlēs grupa "Katalepsija", "Eschatos", "Chaosact", "Velnezers" un citi.

Kā norāda pasākuma rīkotāji, šogad balvai nominēti 17 smagās mūzikas ieraksti, kas iznākuši visa pagājušā gada garumā. Te ir gan tradicionāls hārdroks (Jāņa Bukuma sololbums "Dzīvs un savādāks"), gan smagā gala panku mūzika (leģendārā "Inokentija Mārpla" jaunais ieraksts "Tup’N’Turies" un "Kapakmens" otrais albums "Anarhija").

Ir arī klasiski lēns un monumentāls "doom" metāls ("Katalepsija" izdevusi ilgi gaidīto debijas albumu "World of Cliché"), ir visu veidu ekstrēmais metāls plašā izvēlē - tādas grupas kā "Protean", "Velnezers", "Chaosact", "Dehead", "Eschatos" un "Last Decline".

Zīmīgi, ka grupa "Skyforger" savu pērn izdoto albumu “Senprūsija" Latvijas Metālmūzikas gada balvai nav iesniegusi.

Folkmetālu šoreiz pārstāv divi ļoti netipiski kolektīvi. Ar otro albumu "Emancipation" metālmūzikas fanus iepriecinājusi grupa "Dislocation". Savukārt "Yomi" albumā "Age of the Gods" ir vēl lielāka eksotika - šis Rīgas kvartets spēlē japāņu folkloras inspirētu smago mūziku, uz skatuvēm Latvijā iznesot tādus instrumentus kā sjamisens, sjakuhači un dan-moi.

Latgales metālscēna šogad pieteikusi divus kolektīvus - "Saintorment" ar pašās decembra beigās iznākušo albumu "Well of Sins", kā arī vikingmetālisti "Varang Nord" ar jaunu episko ierakstu "Master of the Forests". Savukārt eksperimentālo un postmūzikas lauciņu pārstāv divi savstarpēji saistīti projekti - "Anna Kijevā" (albums "Māsa") un "Tesa" (ieraksts "G H O S T").

Latvijas Metālmūzikas gada balva ik gadu tiek pasniegta tādās kategorijās kā gada labākais albums, labākā koncertgrupa, gada debija, labākais vokāls, labākais mūziķis - instrumentālists, kā arī gada labākā grupa kopumā. Visās kategorijās uzvarētājus nosaka sabiedrības un žūrijas balsojums. Žūrijai ir tiesības piešķirt papildus balvas par ieguldījumu Latvijas metālscēnas attīstībā, kā arī citiem nopelniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti