«Origo» folkfestivāls priecēs ar dažādu tautu etno un folkmūziku

Ceturtdien, 25. augustā, no plkst. 17.00 līdz 20.00 ikviens bez maksas varēs baudīt tradicionālo “Origo” folkfestivālu, kurā uzstāsies Deniss Paškevičs un grupa “Baraka”, postfolkoras grupa “Iļģi” un mūzikas izpildītājs Sauļus Petreikis no Lietuvas, informēja festivāla rīkotāji. 

Uz “Origo Summer Stage” skatuves būs iespēja dzirdēt spožāko Latvijas saksofonistu un džeza mūzikas izpildītāju Denisu Paškeviču, kurš šogad “Origo” folkfestivālā uzstāsies kopā ar grupu “Baraka”, kuras mūzika apvieno etnisko, elektronisko un džeza mūziku, īpaši ietekmējoties no Seno Austrumu un mūsdienu Rietumu kultūrām.

“Baraka – tas ir ekskluzīvs muzikāls projekts, kas muzicē lounge stilā. Mēs ne tikai stundām sēžam savā studijā, veidojot aranžējumus, remiksus, piedaloties dažādos konkursos un festivālos, bet arī izdodam albumus dažādās mūzikas izdevniecībās, daudz uzstājamies Latvijā, Krievijā un citur. Projektā "Baraka" darbojas mūziķi, kurus vieno tiekšanās pēc skaistuma un harmonijas,” stāsta grupas “Baraka” perkusionists Dmitrijs Evsikovs.

“Origo” folkfestivālā ar savu muzikālo skanējumu pārsteigs Latvijas postfolkloras grupa “Iļģi”. Kopš 1989. gada Iļģi koncertējuši mūzikas festivālos, kultūras svētkos un citos dažāda mēroga sarīkojumos ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Austrālijā, ASV un daudz kur citur, izpelnoties klausītāju interesi un apbrīnu. Viņi arī ir guvuši panākumus “World Music Charts Europe” (WMCE), kur šī gada jūlijā ar mūzikas ierakstu “Ne uz vienu dienu” ieguva otro vietu starp labākajiem worldmusic ierakstiem Eiropā. Tā ir lielākā starptautiskā profesionālā atzinība, kādu līdz šim Latvijā saņēmuši šī mūzikas virziena pārstāvji.

Postfolkloras grupas “Iļģi” soliste un dibinātāja Ilga Reizniece: “Liels prieks, ka šogad atkal ir iespēja atgriezties uz šīs skatuves. Lielai pilsētai ir spēcīgi sirdspuksti, tai vajag spēcīgus ritmus. Latviešu tautasdziesmas radušās visā Latvijā, tās nav Rīgas un lielpilsētas mūzika, taču apvienojumā ar “Iļģu” enerģiju folklora iegūst citu skanējumu, kas ir līdzsvarā ar pilsētas ritmu." 

“Origo Summer Stage” uzstāsies arī lietuvietis Sauļus Petreikis – talantīgs jaunais izpildītājs, kuram ir unikāla mūzikas instrumentu kolekcija no visas pasaules. Viņš brīnišķīgi spēlē tauri un dažādu tautu pūšamos instrumentus: indiešu bansuri, persiešu neju, dažādas ķīniešu flautas, ķeltu stabules, vairākus Dienvidāfrikas instrumentus, armēņu duduku, austrāliešu didžeridu un vēl daudzus citus. Sauļusam patīk meklēt jaunas skaņas, tāpēc viņš mīl eksperimentēt un improvizēt.

Mākslinieki no visas pasaules izsaka viņam atzinīgu novērtējumu par izpildījumu. Viņš uzstāsies kopā ar Donatu Petreiki (ģitāra), Vytas Mikeliūnas (vijole) un Andrius Daugirdas (basģitāra).

Muzikālos “Origo Summer Stage” vakarus klausītājiem ir iespēja baudīt gan uz laukuma, gan “Double Coffee” un “Gan Bei” vasaras terasēs, kas sagādājušas īpašos piedāvājumus tieši “Origo Summer Stage” laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti