Novembrī Rīgā uzstāsies «Biffy Clyro»

11.novembrī koncertzālē “Palladium” savas Eiropas koncertturnejas ietvaros uzstāsies Skotijas grupa „Biffy Clyro”, lsm.lv informē koncerta rīkotāji.

Deviņdesmito gadu vidū grupu nodibināja trīs jaunieši – vokālists un ģitārists Saimons Nīls (Simon Neil), basģitārists Džeimss Džonstons (James Johnston) un viņa dvīņubrālis bundzinieks Bens Džonstons (Ben Johnston).

Par „Biffy Clyro” vizītkarti kļuvusi ļoti liela kompozīciju skaņas un ritma amplitūda. No klusām, pat čukstošām ģitārām, pēkšņi kāpinājumi pārtop spēcīgos skaņu un trokšņu viļņos, ko papildina grandiozas bungu iespēles. Tai pat laikā tiek saglabāts noteikts melodijas vijums. Tieši tāpēc viņu dzīvās uzstāšanās tiek īpaši gaidītas. Šajos puišos mītošā degsme un pašatdeve tiek atzinīgo novērtēta gan klubos, gan stadionos.

Savas karjeras laikā „Biffy Clyro” izdevuši sešus albumus, no kuriem pats jaunākais, "Opposites", iznāca šoziem. Trīs no tiem – „Puzzle”, „Only Revolutions” un „Opposites” - iekļuva Apvienotās Karalistes Top 5. Turklāt šogad izdotais sasniedza topa pašu virsotni.

Pēc pirmo trīs albumu izdošanas tieši ceturtais – „Puzzle” – 2007.gadā palīdzēja „Biffy Clyro” iegūt plašāku atzinību. „Puzzle”, kas pārsvarā sastāvēja no Kanādā tapušiem ierakstiem, iekļuva topa 2. vietā jau tā izdošanas nedēļā.

Divus gadus vēlāk, 2009.gada novembrī, grupa izdeva „Only Revolutions”, kas jau pirmajā nedēļā ieguva zelta statusu.

2011.gadā „Biffy Clyro” tiek nominēta „Brit Award” balvai, bet šogad viņi saņēma „NME Awards” balvu kā labākā britu grupa.

Savas karjeras laikā grupa iesildījusi tādus grandus kā „Muse”, „The Who”, „Red Hot Chilli Peppers” un „The Rolling Stones”. Tagad viņi jau ir vieni no galvenajiem viesiem pazīstamajos Rīdingas un Līdsas festivālos.

“Liekas, ka cilvēki, kas mūs kādreiz ir dzirdējuši, iemīl mūsu mūziku. Un tieši tas ir pats svarīgākais. Pasaule vēl ir pilna tādu, kas iespējams jutīs to pašu. Bet mūsu vienīgais īstais mērķis ir būt pašiem sev par mīļāko grupu, un, man liekas, ka mums tas izdodas,” ir pārliecināts grupas vokālists Saimons Nīls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti