Novembrī orķestris «Rīga» noslēgs festivālu «Trīs zvaigznes»

Ar trim latviešu mūzikas koncertiem orķestris “Rīga” noslēgs Latvijas valsts simtgadei veltītu festivālu “Trīs zvaigznes”. Festivāls noritējis trīs gadus ar mērķi iespējami daudzveidīgāk un saistošāk interpretēt jau esošu un jaunradītu latviešu komponistu mūziku, veidojot koncertus, kas tematiski piesaistīti dažādām Latvijai aktuālām tēmām, paziņojumā medijiem informē orķestra pārstāvji. 

Šogad festivāls norisināsies no 10. novembra līdz 18. novembrim.

Svētdien, 10. novembrī, VEF Kultūras pilī skanēs koncerts “Rīgas sargi mūzikā un kino”. Koncerts tiek veltīts Rīgas atbrīvošanas simtgadei no Bermonta karaspēka, kas atzīmējama 11. novembrī.

Koncertprogrammai īpaši izvēlēta mūzika, kas saistīta ar Latvijas iedzīvotāju drosmi un pašaizliedzību, aizstāvot Rīgu un Latvijas neatkarību.

Tā plaši attēlota kinofilmās, no kurām vairāku filmu mūzika veido šī koncerta programmu. Skanēs Aigara Graubas, grupas “Jumprava”, Uģa Prauliņa, Riharda Zaļupes, Imanta Kalniņa un Raimonda Paula mūzika kinofilmām “Rīgas sargi”, “Baiga vasara”, “Nameja gredzens”, “Pūt, vējiņi!” un “Vella kalpi”. Koncertā tiks izmantoti kadri no kinofilmām Roberta Rubīna video režijā un Oresta Silabrieža teksti. Komponists Rihards Zaļupe koncertā piedalīsies arī kā solists. Koncertu diriģēs Valdis Butāns.

Orķestris “Rīga” festivālā “Trīs zvaigznes”

Piektdien, 15. novembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks koncerts “Vēstules Latvijai”.

Koncerta programmā ietverti skaņdarbi, kas sacerēti, to autoriem dzīvojot ārpus Latvijas.

Skanēs Nika Gothama “Bakhanālija” Rīgas Saksofonu kvarteta un pūtēju orķestra izpildījumā, Lolitas Ritmanis skaņdarbs “Rhapsody on a Theme from Justice League (Starcrossed: Farewell, Hawkgirl”), Andreja Jansona mūzika, kā arī divi pirmatskaņojumi – Gundegas Šmites “Trīs gleznojumi mežā” un Krista Auznieka “Gaismup”. Koncertā tiks izmantoti arī ASV dzīvojošo māsu – dzejnieces Valdas Dreimanes un gleznotājas Mairas Reinbergas – darbi Viestura Graždanoviča video veidolā. Koncerta režisore Dace Micāne-Zālīte, piedalīsies aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa un diriģents Jānis Stafeckis.

Orķestris “Rīga” un komponists Rihards Zaļupe

Pēdējais festivāla “Trīs zvaigznes” koncerts “Vēstījums nākamām paaudzēm” simboliski vērsts ar skatu nākotnē un notiks 18. novembrī VEF Kultūras pilī.

Tas iecerēts kā multimediāls projekts un dos vārdu jaunajiem komponistiem – Matīsam Čudaram, Santai Ratniecei un Laurai Gustovskai ar jaundarbu pirmatskaņojumiem, kā arī Armandam Aleksandravičus un Jēkabam Nīmanim ar jau iepriekš orķestrim veltītu mūziku, uzklausot viņu vēstījumu skaņās un vārdos. Komponistu stāstus vizuālā formātā ietērps video mākslinieks Āris Matesovičs un gaismu meistars Jānis Sniķeris. Matīsa Čudara jaundarba atskaņojumā solo interpretēs ģitārists Āris Ozols. Diriģents Valdis Butāns.

Ieeja koncertos ar bezmaksas ielūgumiem. Plašāka informācija orķestra "Rīga" mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti