LSO kopā ar Andri Ērgli atsāks koncertciklus bērniem un jauniešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Jau oktobra sākumā pavisam jaunā formātā  Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) kopā ar dziedātāju Andri Ērgli atsāks koncertus bērniem un jauniešiem, aicinot Liepājas izglītības iestāžu audzēkņus apmeklēt tos.

Vēlāk šos koncertus orķestris vedīs arī uz Ventspili, Vaiņodi, Priekuli, Ogri un citām Latvijas pilsētām.

„Šosezon sadarbībā ar Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldi skolu koncertiem esam izveidojuši jaunu koncepciju – tagad mēs auditoriju dalīsim divās daļās pēc vecuma, tas ir, no bērnudārza līdz 6.klasei un no 7. līdz 12.klasei. Jo nav iespējams izveidot vienlīdz saistošu koncertlekciju gan bērndārzniekiem, gan skolas beidzējiem. Tas nozīmē, ka piedāvāsim divus koncertciklus vienlaicīgi un katrai vecuma grupai par pilnīgi citām tēmām,” stāsta LSO vadītājs Uldis Lipskis.

Jaunākajai auditorijai LSO šogad trijos koncertos piedāvās ieklausīties, kā dažādi dabas tēli un parādības, kā arī pasaku tēli tiek atspoguļoti mūzikā. Koncertciklam ir dots nosaukums „Noslēpumu karaļvalsts – mūzika”. Pirmajā koncertā „Daba mūzikā” varēs uzzināt, kā mūzikā skan vētra, kā kladzina simfoniskā vista un kā izklausās jūra, otrajā koncertā „Kosmoss mūzikā” bērni varēs ieklausīties planētās un zvaigznēs, bet trešais koncerts „Pasaka mūzikā” piedāvās aizceļot uz kalnu karaļa alu, dzirdēt raganas lidojumu un milžu cīņas.

Vecāko auditoriju LSO trijos koncertos no cikla „Komponists – kas tas tāds?” iepazīstinās ar daudziem pasaules slaveniem skaņražiem, atklājot, ka arī komponists ir tāds pats dzīvs cilvēks kā mēs visi. Pirmais koncerts „Komponists un ģimene” stāstīs par vairāku slavenu komponistu attiecībām ar saviem vecākiem, māsām un brāļiem, otrais koncerts „Komponists un mūza” rādīs, ka arī komponisti mēdz neprātīgi iemīlēties, bet trešais koncerts „Komponists – kritika un triumfs” vēstīs par to, kādus ne vien publikas nopēlumus, bet arī slavas gājienus nākas piedzīvot komponistam.

„Visus šos koncertus kā stāstnieks savienos brīnišķīga un talantīga persona – dziedātājs Andris Ērglis. Man ir ļoti liels prieks, ka šos koncertus ir piekritis diriģēt Andris Veismanis. Radošajā komandā ir arī muzikologs Orests Silabriedis un mākslinieks Egons Peršēvics, kurš koncertiem veido vizuālo fonu. Tā ir lieliska komanda, kas parūpēsies, lai bērniem un jauniešiem būtu interesanti iepazīt mūzikas noslēpumaino pasauli,” saka Uldis Lipskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti