LNSO koka pūšaminstrumentu grupas mūziķi atskaņos franču «Sešinieka» skaņdarbus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koka pūšaminstrumentu grupas mūziķi kopā ar pianisti Agnesi Egliņu koncertā Lielajā ģildē 28. janvārī plkst. 19 atskaņos slavenās franču komponistu grupas “Sešinieks” dalībnieku skaņdarbus.

Koncertā "Franču ''Sešinieks'' un kazas deja" visdažādākajās kombinācijās uzstāsies Dita Krenberga – LNSO pirmā flauta, Egils Upatnieks – oboju grupas koncertmeistars, Mārtiņš Circenis – galvenā klarnete un Jānis Semjonovs – pirmais fagots.

Franču “Sešinieks” ir ekscentriķa Ērika Satī un intelektuāļa Žana Kokto uzreiz pēc Pirmā pasaules kara izveidota komponistu grupa, kuras dalībnieki bija – Luī Dirē, Dariuss Mijo, Artūrs Onegērs, Žoržs Oriks, Fransiss Pulenks un Žermēna Taijfēra.

Pēc Pirmā pasaules kara franču komponistu jaunākā paaudze, noraidot impresionisma un vēlīnā romantisma estētiku, meklēja jaunus ceļus mūzikā, pievienojoties modernisma tendencēm pārējos mākslas veidos – kubismam, konstruktīvismam, dadaismam, urbānismam, futūrismam, sirreālismam.  Nost ar impresionisma bezveidīgo miglu un vēlīnā romantisma mākslotajām skaņu vītnēm, mūzikai jābūt vieglai, klasicisma gara iedvesmotai, kristālskaidrai un laikmetīgi dinamiskai! – tāda bija Satī un Kokto devīze, kuras gaismā publika iepazina “Sešinieka” jaunos censoņus.

Tāpat kā trīs lielie Vīnes klasiķi (Bēthovens, Haidns, Mocarts), “Varenā kopa” (Balakirevs, Borodins, Kiī, Musorgskis, Rimskis-Korsakovs), “Jaunā Vīnes skola” (Bergs, Šēnbergs, Vēberns) un citi leģendāri grupējumi arī “Sešinieks” jāuztver kā spilgta noteikta vēstures posma parādība..

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti