Latvijā uzstāsies pirmā koras virtuoze pasaulē – Sona Džobarte no Gambijas

Ar savu vienīgo koncertu Ziemeļeiropā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” sestdien, 23. novembrī, uzstāsies pirmā koras virtuoze pasaulē – Sona Džobarte (Sona Jobarteh) no Gambijas. Talantīgā afrikāniete pasaules skatuves iekarojusi kā ar koras spēli, tā arī ar savu balsi un melodijām. Koncertsērijā “Pasaule Lielajā dzintarā” Sonas un viņas grupas sniegumā skanēs gan afrikāņu džeza, gan soula un fanka mūzikas ritmi, paziņojumā medijiem informē organizatori.

Kora ir afrikāņu stīgu instruments, ko dēvē arī par Rietumāfrikas arfu. Koncertzāles pārstāvji skaidro, ka tas ir viens no nozīmīgākajiem mandingo cilts instrumentiem, kas izplatīts Gambijā, Senegālā, Mali, Gvinejā un Gvinejas-Bisavas Republikā. Tradicionāli šo instrumentu spēlē tikai afrikāņu vīrieši – mūziķi, dzejnieki, trubadūri, kuri dzimuši griotu (Rietumāfrikas trubadūru) ģimenēs.

Sona Džobarte ir viena no griotu dzimtas atvasēm un pirmā sieviete pasaulē, kura kļuvusi par šī unikālā instrumenta virtuozi.

Britu laikraksts "The Guardian" par Sonu raksta: “Sona Džobarte ir pirmā Āfrikas sieviešu griotu koras virtuoze, kā arī smalka dziedātāja un komponiste, kas iespaidīgā veidā apvieno tradicionālo mūziku, blūzu un afrikāņu popu.”

Koncertā Liepājā Sona Džobarte uzstāsies kopā ar četriem spilgtiem mūziķiem, kuri vienlīdz meistarīgi izpilda gan afrikāņu džeza, gan soula un fanka mūzikas ritmus – bundzinieku Vestliju Džozefu (Westley Joseph), ģitāristu Dereku Džonsonu (Derek Johnson), basģitāristu Endrjū Maklīnu (Andrew McLean) un perkusionistu Muhamudu Saru (Mouhamadou Sarr).

Mūzikā Sona runā par sev interesējošām, vispārcilvēcīgām tēmām – par kultūras identitāti, dzimtu, mīlestību un cieņu pret savu zemi un vienam pret otru.

Mūziķe ir arī sieviešu tiesību cīnītāja, kura iestājas par savu dzimteni Gambiju. Pati izveidojusi un finansējusi skolu Gambijas bērniem, lai nodotu griotu muzikālo mantojumu nākamajām paaudzēm.

Māksliniece ar saviem koncertiem uzstājusies visā pasaulē – gan dažādos pasaules mūzikas festivālos, gan koncertzālēs. Liepājā viņa uzstāsies savas Eiropas tūres ietvaros, pirms tam sniedzot koncertus Francijā un Vācijā. 

Koncerts “Sona Džobarte. Afrikāņu koras virtuoze” turpina Liepājas koncertzāles koncertsēriju “Pasaule Lielajā dzintarā”, kas apmeklētājus aicina uz augstvērtīgiem pasaules aktuālāko mākslinieku koncertiem un notikumiem. Sērijā iekļaujas unikāli projekti, kuri ir mākslinieku vienīgā uzstāšanās Latvijā vai pat visā Ziemeļeiropā. Nākamais sērijas koncerts – senās mūzikas ansambļa “Le Poème Harmonique” uzstāšanās ar skaistākajām Francijas melodijām - notiks 2020. gada 15. februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti