Jūrmalā notiks starptautisks akadēmiskās mūzikas konkurss jaunajiem pianistiem

Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē no 29. aprīļa līdz 4. maijam norisināsies XXI Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala 2020”, kas devīto reizi konkursa vēsturē noritēs klavierspēles specialitātē. Pieteikumus dalībai konkursā jaunie pianisti aicināti iesniegt līdz šā gada 6. aprīlim, medijus informē organizatori.

Akadēmiskās mūzikas konkurss tiek rīkots četrās vecuma grupās jauniešiem vecumā līdz 19 gadiem. Jaunos pianistus konkursā vērtēs starptautiska žūrija ar pārstāvjiem no Igaunijas, Francijas un Latvijas. Žūrijas priekšsēdētāja pienākumi šā gada konkursā uzticēti izcilajam pianistam, “Schola cantorum” un “Conservatorie Russe A. Scriabine” (Francija) pasniedzējam – profesoram Igoram Lazko.

Viens no konkursa centrālajiem notikumiem un īpaša pievienotā vērtība ir iespēja otrās kārtas laureātiem koncertā uzstāties kopā ar kamerorķestri.

Šā gada konkursa otrās kārtas un noslēguma koncerta diriģents, kā arī konkursa kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Normunds Vaicis.

Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala” kopš 1995. gada ir kļuvis par nozīmīgu Jūrmalas kultūras dzīves sastāvdaļu. Katrā konkursa norises gadā tajā piedalās vidēji 60 jaunie pianisti. Konkursa laureātu vidū ir šobrīd Latvijā un pasaulē zināmi pianisti – Agnese Egliņa, Vestards Šimkus, Reinis Zariņš, Toms Ostrovskis, Artūrs Cingujevs, Endijs Renemanis, Georgijs Osokins, Antons Rosputjko un citi.

Pieteikumus konkursam aicināti iesniegt līdz 2020. gada 6. aprīlim, pieteikuma veidlapa atrodama Jūrmalas Mūzikas vidusskolas mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti