Rīta Panorāma

Skautu simtgades filma «Ārvien modri!» šovakar LTV1 plkst. 21:30

Rīta Panorāma

Skolēni sveic Igauniju simtgadē

Sestdien LU koncerts «Brovo - Bravissimo!»

Jaunajiem mūziķiem - «Bravo - bravissimo!»

Noslēdzies ikgadējais biedrības „Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris” rīkotais izpildītāju konkurss. 24.februārī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks konkursa laureātu apbalvošana un koncerts „Bravo - bravissimo!”, informē  organizatori.

No 26.līdz 28.janvārim Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika XXIII Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kurā piedalījās 173 jaunie mūziķi no 55 skolām.  Žūrijas komisija piešķīra 15 pirmās, 20 otrās, 23 trešās vietas un 37 diplomus un speciālbalvas.

Konkursu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija ne tikai Latvijas profesionālie mūziķi un pedagogi, bet arī mūzikas speciālisti no Norvēģijas un Lietuvas. Katrs dalībnieks konkursā piedalījās ar diviem - obligāto un izvēles skaņdarbiem. Žūrijas komisija atzinīgi novērtēja jauno mūziķu sniegumu, par ko liecina ar piešķirto vietu un diplomu skaits.

“Jau 23 gadus vērtēju konkursantu sniegumu, un ir patiess prieks, ka mūsu izveidotais konkurss ir apliecinājums tam, ka jaunie mūziķi aug, veidojas un profesionāli pilnveidojas labās rokās un pa laikam iemirdzas tik spoži, ka izgaismo mūs visus. Viņi ir  nākošie Latvijas profesionālo kolektīvu vadošie mūziķi, mūzikas skolotāji un profesori mūzikas augstskolās, orķestru diriģenti. Koncertā „Bravo - bravissimo!” uzvarētājus dzirdēsim, gan spēlējot solo ar Latvijas Universitātes pūtēju orķestri, gan izveidojot unikālu – laureātu orķestri. Paldies visiem, kuri kaldinājuši jauno mūziķu panākumus!” saka žūrijas priekšsēdētājs un viens no konkursa izveidotājiem Jānis Puriņš.

LTV "Rīta Panorāmā" Puriņš pauda prieku par radīto mērķtiecīgo sistēmu, kas nodrošinājusi jauno mūziķu izaugsmi un iekļaušanos Latvijas mūziķu kolektīvos.

Šī gada konkursa uzvarētāji ir:

PAULA LĀCE – Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skola, flauta

INTA PAULA BRIŅĶE – Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola, flauta

LĪVIJA TOLPEŽŅIKOVA – Jelgavas Mūzikas vidusskola, oboja

GEORGIJS VALMINSKIS – Bolderājas Mūzikas un mākslas skola, fagots

ROLANDS ARNIS – Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skola, klarnete

PĒTERIS EDUARDS KALNIŅŠ – Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skola, klarnete

LUĪZE BAĶE – Carnikavas Mūzikas un mākslas skola, soprāna saksofons

ZANE GERENBERGA – Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skola, soprāna saksofons

KATRĪNA BELINSKA – Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskola, alta saksofons

UNA GADZĀNE – Kokneses Mūzikas skola, alta saksofons

DĀVIS BENEFELDS – Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola, mežrags

ALISE DREIMANE – Smiltenes  Mūzikas skola, eifonijs

RIČARDS KRŪMIŅŠ – Rūjienas Mūzikas skola, tuba

MĀRTIŅŠ STAROSTNIEKS – Ķekavas Mūzikas skola, sitaminstrumenti

NIKOLASS MŪRNIEKS – Talsu Mūzikas skola, sitaminstrumenti.

 

Koncertā universitātes Lielajā aulā piedalās Latvijas Universitātes pūtēju orķestris, solisti - konkursa uzvarētāji, diriģents Jānis Puriņš. Ieeja bez maksas.

Koncertu un konkursu rīko biedrība Latvijas Jauniešu pūtēju orķestris, to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Bērnu fonds, Latvijā, Latvijas Universitātes Kultūras centrs,  Mūzikas centrs, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt