Grupas «Saucējas» un Sicīlijas etnomūziķu kopdziesmai tapis animēts videoklips

Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas “Saucējas” un Sicīlijas etnomūzikas trio “Oi Dipnoi” kopīgi radītai dziesmai “Maģa, maģa ābelēna” ir izveidota animācijas filma, kuras autore ir sicīliešu māksliniece Kiara Čekarella (Chiara Ciccarella), medijus informē grupas “Saucējas” vadītāja Iveta Tāle. 

“2019. gada pavasarī, kad sicīliešu mūziķi viesojās Latvijā, pēc nejaušas saspēlēšanās un sadziedāšanās kādā Pārdaugavas krodziņā nolēmām ierakstīt kopīgu dziesmu”, stāsta Iveta Tāle. Tā tapa “Saucēju” dziedāta Kurzemes kāzu dziesma "Maģa, maģa ābelēna" sicīliešu mūziķu muzikālajā interpretācijā.

Šai radošajai savienībai pievienojās arī māksliniece Kiara Čekarella, kas radījusi animētu stāstu par latviešu sievietes pasaules izjūtu.

“Saucējas” decembra beigās koncertēja Katānijā, Sicīlijā, kur video tika pirmo reizi parādīts plašākai publikai, bet 9. janvārī ar sadziedāšanos draugu pulkā animācijas pirmizrāde notika arī Rīgā.

Dziesma “Maģa, maģa ābelēna” ir ierakstīta Rīgā, studijā “Gem Plus”, un ir iekļauta kultūras menedžmenta centra “Lauska” jaunākajā etnomūzikas izlasē “Sviests 8”, kurā tiek apkopota aktuālākā latviešu mūsdienu tautas mūzika. Šoreiz līdzās tādām grupām kā “Iļģi”, “Auļi”, “ZeMe” un citas ir iekļautas arī “Saucēju” un “Oi Dipnoi” kopprojekts.

Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas “Saucējas” dalībnieces jau 15 gadus apvieno kopīgs mērķis – apgūt un popularizēt latviešu tradicionālās dziedāšanas stilus un tehnikas, īpašu uzmanību veltot tām lokālajām tradīcijām, kurām raksturīga daudzbalsība. Savā darbības laikā “Saucējas” izdevušas četrus mūzikas albumus:  “Saucējas” (2007), “Dziediet, meitas, vokorā. Sēlpils un Vārnavas folklora” (2012), “Saucējas. En concert á Paris” (2014), “Trīci, munu ustabeni. Ludzas un Kārsavas tradicionālā mūzika” (2016).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti