Festivālā «Survival Kit 10.1» notiks Elīnas Silovas debijas albuma koncerts

Trešdien, 29. maijā, plkst. 19.00 festivālā “Survival Kit 10.1” Zeļļu ielā 25 notiks džeza dziedātājas, improvizatores, pianistes un komponistes Elīnas Silovas jaunā albuma prezentācijas koncerts, informēja festivāla rīkotāji. 
Apmeklētāji aicināti nākt vismaz stundu agrāk, lai aplūkotu “Survival Kit 10.1” starptautisko izstādi, kurā šogad piedalās vairāk nekā 30 Latvijas un ārvalstu mākslinieki. 

Elīnas Silovas debijas albuma “Rezonanse" koncertā dzirdamā mūzika ir tapusi Kopenhāgenā, un katra dziesma atspoguļo kādu no mākslinieces dzīves posmiem divu gadu garumā. Tas arī mudinājis dziesmas apkopot vienā albumā, savienojot dabīgā un nepiespiestā saiknē dziesmu ar improvizāciju. Koncertā piedalīsies: Elīna Silova (balss, balss efekti, klavieres), Matīss Čudars (ģitāra, efekti), Lenarts Heindels (bass, sintezatori) un Ole Mofjels (sitaminstrumenti). Ieeja koncertā, uz vietas iegādājoties izstādes ieejas biļeti. 

Elīna Silova ieguvusi bakalaura grādu džeza mūzikā Amsterdamas Konservatorijā Nīderlandē, kā arī maģistra grādu Ritmiskās mūzikas konservatorijā Dānijā. Aizraušanās ar improvizēto mūziku un dažādi balss izmantošanas tehnikas veidi ir attīstījuši viņas ļoti personīgo skanējumu un skatījumu uz izpildījumu un veduši pie darba dažādos projektos Eiropā popa, folka, džeza un improvizētajā mūzikā.

Viņa kopš 2012. gada ir grupas “How Town” dalībniece, ar kuru izdevusi četrus albumus, koncertējusi Eiropā un saņēmusi "Grand Prix" “Keep an Eye The Records 2017” balvu. Kopš 2018. gada grupas “Vēstnieks” dalībniece.  

No 23. maija līdz 30. jūnijam festivālā “Survival Kit 10.1 Outlands” Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar kuratorēm Solvitu Kresi, Ingu Lāci, Anželsu Miraldu (Àngels Miralda) un 34 vietējiem un ārvalstu māksliniekiem pievēršas jēdzienam “outlands” (ārpuszemes, svešzemes), apšaubot tradicionālo ģeopolitisko un kultūrtelpas dalījumu centrā un perifērijā un izgaismojot sarežģītos identitātes veidošanās procesus.

Izstāde ir atvērta trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 14.00 līdz 20.200, bet sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00 līdz 20.00.

Arī šoreiz par festivāla norises vietu izraudzīta kāda Rīgas tukšā ēka, lai pievērstu cilvēku uzmanību tās nākotnes attīstīšanas potenciālam. Bijusī Latvijas Universitātes fakultāte Zeļļu ielā 25 ir uzcelta 1888. gadā un vispirms kalpojusi par vācu bāreņu namu, bet vēlāk - milicijas skolu. Festivāla programma pieejami tīmekļa vietnē

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti