«Ave Sol» zālē - operas «Didona un Enejs» koncertuzvedums

Koncertorganizācija "Ave Sol" aicina uz Henrija Pērsela operas "Didona un Enejs" koncertuzvedumu 1.oktobrī plkst. 17.00 koncertzālē “Ave Sol”.

Vienīgā angļu baroka komponista Henrija Pērsela opera "Didona un Enejs" ar Teita libretu pirmo reizi tika atskaņota 1689. gadā Londonā. Viena no aizkustinošākajām baroka operām balstīta uz Vergīlija darbu "Eneīda" un apraksta Trojas varoņa Eneja un Kartāgas valdnieces Didonas mīlas stāstu, šķiršanās rūgtumu un Didonas pašnāvību sadedzinoties. Šo klasisko sižetu izmantojuši daudzi baroka un klasicisma laikmeta komponisti, bet tikai Henrijam Pērselam izdevies izveidot tik emocionāli koncentrētu un muzikāli skaisti valdzinošu mūzikas drāmu.

Koncertuzvedumā piedalīsies Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, solisti Aija Veismane (Didona), Mārtiņš Zvīgulis (Enejs), Jolanta Kalniņa (Belinda), Sniedze Kaņepe (Burve), Annija Kristiāna Ādamsone (Pirmā ragana), Gerda Griķe (Otrā ragana), Andis Klučnieks (Gars), Jurģis Cābulis (Pirmais jūrnieks) un kamerorķestris - Ieva Saliete (klavesīns), Raimonds Melderis (vijole), Sanita Zariņa (vijole), Arigo Štrāls (alts), Ainārs Paukšēns (čells), Ilze Grudule (baroka čells), Andis Klučnieks (flauta), Mārtiņš Garkevičs (teorba). Diriģents Andris Veismanis.

Par uzvedumu "Didona un Enejs" 1993. gadā diriģentam Andrim Veismanim ar “Avangarda akadēmiju” tika piešķirta pirmā Lielā mūzikas balva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti