Sadaļas Sadaļas

Aicina pieteikties Ineses Galantes jauno talantu konkursā

Otro gadu pēc kārtas jaunieši tiek aicināti piedalīties jauno klasiskās mūzikas talantu konkursā "Ineses Galantes talanti". Pieteikumi konkursam tiek pieņemti līdz 10.februārim.

Konkursā aicināti piedalīties vokālisti, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu, kā arī klavierspēles mākslinieki no visas Latvijas. Tāpat aicināti piedalīties arī tie jaunie mūziķi, kuri savas muzikālās dotības prezentēja pērnā gada konkursā un šo gadu veltīja savu māksliniecisko talantu izkopšanai.

"Šis konkurss ir kā palīdzīga roka un atspēriena punkts tiem talantīgajiem Latvijas jauniešiem, kuri vēl tikai būvē savas kāpnes uz klasiskās mūzikas virsotnēm. Pērnā gada konkursa dalībnieku sniegums parādīja, ka mūsu vidū ir ļoti daudz talantīgu pusaudžu un darbu mīlošu pedagogu, tāpēc šogad esam ieviesuši jauninājumu - tālākizglītības semināru skolotājiem. Visi pedagogi, kuri būs gatavojuši savus audzēkņus konkursam, saņems arī ielūgumus uz vienu no mūzikas festivāla "Summertime - aicina Inese Galante" koncertiem," stāsta konkursa patronese Inese Galante.

"Tas ir patiesi liels gods būt novērtētam šāda līmeņa konkursā, kur var iegūt pieredzi, ne tikai atrodoties uz lielās skatuves ar pasaulē zināmiem māksliniekiem, bet arī izjust to emociju gammu, kas pārņem, kad tiek sasniegti personīgi uzstādītie mērķi mūzikā," ar iespaidiem dalās pagājušā gada konkursa laureāts vokālists Eduards Grundmanis.

Konkurss norisināsies trīs posmos: pieteikšanās līdz 10.februārim, reģionālās noklausīšanās 13.martā Cēsīs, 14. un 15.martā Rīgā, 17.martā Rēzeknē un 19.martā Ventspilī, kā arī fināls 19.aprīlī Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Konkursu vērtēs profesionāla žūrijas komisija, kuras sastāvu apstiprina "Ineses Galantes fonds".

Visu kategoriju laureātiem šogad būs iespēja piedalīties profesionālu mākslinieku vadītajās meistarklasēs festivālā "Summertime - aicina Inese Galante". Tāpat uzvarētāji saņems diplomus, naudas balvas 500, 300 vai 100 eiro apmērā, pusgada mācību stipendijas 100 eiro mēnesī un uzaicinājumu uzstāties šī gada "Summertime" festivālā.

Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par klasisko mūziku un nodrošināt viņu profesionālo attīstību, sniedzot iespēju piedalīties arī īpašās meistarklasēs pie starptautiski atzītiem māksliniekiem.

Konkursa nolikums un papildu informācija pieejama konkursa mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt