Vilipsōns izstādē-zibwakcīnā «Čaks un V-sōns» prezentēs krāsojamo grāmatu

No 18.aprīļa  urbānās mākslas ģeneratorā-kafejnīcā „PinUp” būs apskatāma Vilipsōna izstāde-zibwakcīna „Čaks un V-sōns”. 17.aprīlī plkst.19 notiks tās atklāšana un vienlaikus arī Vilipsōna krāsojamās grāmatas „Reiz dzīvoja Čaks” prezentācija.

Ideja zīmēt Čaku savulaik nāca no Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa. Tad mākslinieks Vilipsōns, jau strādājot pie Aleksandra Čaka dzejoļu krājuma „Debesu dāvana”, no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) saņēma izkrāsojamo zīmējumu rosinājumu kā Latvijas Kultūras kanona popularizēšanas veidu bērniem. Vilipsōns izvēlējās zīmēt Čaku, cerībā, ka bērni, „vēlāk paaugoties un skolā sastopoties ar Čaka dzeju, atcerēsies „simpātisko vīreli”, ko bērnībā krāsojuši”.

Bērnu interese par zīmējumiem tika pārbaudīta Dailes teātra radošajā darbnīcā bērniem „Papīra pārvērtības”, kur viņiem tika dota iespēja izkrāsot Vilipsōna zīmēto Čaku un iegūt mākslinieka autogrāfu. Tas iedrošināja ieceri turpināt, apvienojot LNB, Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa, Sergeja Jēgera labdarības fonda, tipogrāfijas „Adverts” un „PinUp” radošās domas, lai izdotu krāsojamo grāmatu un apkopotu visus Čaka zīmē veidotos Vilipsōna darbus izstādē-zibwakcīnā „Čaks un V-sōns”. Krāsojamā grāmata „Reiz dzīvoja Čaks” savu ceļu pie bērniem atradīs, pateicoties LNB un Sergeja Jēgera labdarības fondam. Īpašs paldies par atbalstu šī projekta īstenošanā jāsaka tipogrāfijai „Adverts” un Igoram Švānam personīgi.

„nau jau tā, ka Vilipsōns zīmē & wiedo tikai plikas meitenītes. šī izstāde-zibwakcīna tam apliecinājums. laimīgas sagadīšanās pēc, strādājot pie Čaka dzejoļu krājuma "Debesu Dāwana" un gandŗīz vienlaicīgi saņemot pasūtijumu bērnu krāsojamajai grāmatai, Vilipsōna galwā radās doma to wisu apvienot - weidojot dzejnieka tēlu, nesaistot to aŗ viņa dzeju un cerot, ka vēlāk paaugoties un jau skolā sastopoties aŗ Čaka dzeju, wiņš atcerēsies zimpatisko vīŗeli, ko bērnībā kŗāsojis,” - tā mākslinieks.

Vilipsōna zibwakcīnu „Čaks un V-sōns” „PinUp” telpās varēs apskatīt līdz 17.maijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt