Veicina laikmetīgās mākslas pieejamību cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) pilotprojekta “Pārmaiņu aģenti. Mākslas mediācija iekļaujošai sabiedrībai un laikmetīgās mākslas pieejamībai” ietvaros izstrādāts pirmais piekļuves apraksts personām ar dažāda veida traucējumiem. Tas veidots laikmetīgās mākslas parka ekspozīcijai “Mobilais muzejs. Nākamā sezona”, kura līdz 29. augustam bez maksas aplūkojama bijušajā tekstilrūpnīcā "Boļševička". No 1. jūlija ikviens aicināts apmeklēt izstādi īpaši apmācītu mākslas mediatoru – pavadoņu-asistentu – vadībā, informēja LLMC pārstāvji.

Mākslas parkā “Mobilais muzejs. Nākamā sezona” cilvēkiem ar dažādiem ierobežojumiem ir iespēja pieteikt pavadoņa klātbūtni izstādes apmeklējumam, izstādes materiāli pieejami vieglajā valodā un izveidots praktisks vides pieejamības apraksts cilvēkiem ar kustību, redzes vai dzirdes traucējumiem. Personām ar dažāda veida invaliditāti līdz 28. augustam iespējams pieteikt mediatoru vadītas ekskursijas (gan individuāli, gan grupās), sazinoties ar projekta vadītāju Lību Bērziņu (28649014) vai Māru Žeikari (29586893) telefoniski vai rakstot uz [email protected]

"Pandēmijas laiks savā ziņā ikvienam no mums ir devis iespēju izjust to, kā ikdienā jūtas cilvēki ar invaliditāti, kuri ik dienu saskaras ar dažādiem ierobežojumiem.

Kāda ir sajūta, kad kultūras pasākumi nav pieejami? Kā tas ir, kad kultūru varam baudīt tikai digitāli un muzeju kolekcijas varam iepazīt tikai virtuālajās tūrēs? Laikmetīgā māksla pēc savas būtības ir iekļaujoša, un tās uztveršanai bieži nepieciešama palīdzība. Līdz ar to šis ir pirmais šāda veida projekts, un līdzīgi pieejami, izglītojoši materiāli laikmetīgās mākslas iepazīšanai cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti mērķtiecīgi tiks veidoti arī citās LLMC izstādēs un norisēs visa 2021. gada garumā," pavēstīja projekta īstenotāji.

Sociālās iekļaušanas tēmas caurvij visas šī gada LLMC izstāžu tēmas: gan mākslas parka “Mobilais muzejs. Nākamā sezona”, gan ikgadējā starptautiskā festivāla “Survival Kit”, arī mākslinieces Annas Priedolas darbs, kas taps šī gada nogalē starptautiska projekta “Pārmaiņu aģenti” ietvaros būs veltīts senioriem Latvijā, kas sirgst ar demenci.

Ar šo projektu LLMC paplašina laikmetīgās mākslas norišu pieejamību sabiedrībai, aicinot uz izstādēm un pasākumiem ikvienu, īpaši tos cilvēkus, kuri šo gadu pavadījuši izolācijā un ir ar dzirdes, redzes, kustību vai garīga rakstura traucējumiem.  

“Pārmaiņu aģenti” ir īpaši apmācīti mākslas vēstneši jeb mediatori – dažādu jomu eksperti, gan mākslas profesionāļi, gan neprofesionāļi, kas apguvuši prasmes un  zināšanas par mākslas mediāciju, mākslas sociālo spēku, konfliktu zonu risināšanu darbā ar izstādes apmeklētājiem, tostarp ar dzirdes, redzes, garīgās attīstības un kustību traucējumiem, skaidroja LLMC. Apmācības turpināsies visas vasaras garumā, un mediatori būs sastopami LLMC izstādēs un notikumos šogad un turpmāk.

Projekts tiek īstenots ar VKKF mērķprogrammas “KultūrElpa” atbalstu. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti