Notiks lekcija par «ideālās sievietes» - zeltenītes - atainojumu latviešu kultūrā

Trešdien, 18. jūlijā, plkst.18.00 Mūkusalas Mākslas salonā notiks Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošās pētnieces Evas Eglājas-Kristsones lekcija “Zeltenītes kā ideālās sievietes koncepts latviešu kultūrā 19.–20. gadsimtu mijā”.

Lekcijas centrā ir latviskajā tradīcijā balstītais simbols „zeltenīte” – sievietes ideāls, kādu to redz nacionālo ideju un tradicionālo vērtību ideologi kopš 19. gadsimta otrās puses, informēja Mūkusalas Mākslas salona komunikācijas vadītāja Agnese Kleina. 

Hilda Vīka. Bārtiete. Pašportrets. 1936

Jau 1889. gadā laikrakstā “Baltijas Vēstnesis” parādās plašāks komentārs par sieviešu attēlojumu, tai skaitā preses ilustrācijās. Var apgalvot, ka veidojas interesants publiskais un pozitīvais latviešu jaunās, izglītotās sievietes tēls – pārsvarā tā ir “zeltenīte”, kura pazemīgi mācās, taču sieviešu atveidojumā vērojama arī noteikta dinamika.

Lekcija notiek izstādes “Tautumeitas un tautudēli” izstādes ietvaros. Izstāde atvērta līdz 1. septembrim; ieeja lekcijā un izstādē bez maksas.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti