Notiks izstādes kataloga «Rīgas geto Aleksandras Beļcovas zīmējumos» prezentācija

Žaņa Lipkes memoriāls sadarbībā ar Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju (RSABM) 26. jūlijā plkst. 18 ielūdz uz izstādes kataloga “Rīgas geto Aleksandras Beļcovas zīmējumos” prezentāciju Lipkes memoriālā.

Vakars sāksies ar izstādes kuratores, mākslas zinātnieces un RSABM vadītājas Nataļjas Jevsejevas ekskursiju latviešu valodā, informēja Žaņa Lipkes memoriāla kuratore Anna Persteina.

Jaunajā grāmatā iekļauti Nataļjas Jevsejevas un vēsturnieces Gunas Vainovskas pētnieciskie raksti par Aleksandras Beļcovas biogrāfiju un māksliniecisko darbību, sniegts laikmeta raksturojums – Otrā pasaules kara sākums un ebreju iznīcināšana Rīgā, ko Beļcova attēlojusi savā “geto ciklā”.

Izdevumā ietvertas izstādē eksponēto darbu – zīmējumu, nepabeigto skiču un eļļas gleznojumu – reprodukcijas. Tie apliecina Aleksandras Beļcovas spēcīgo līdzpārdzīvojumu un tieksmi sniegt savu atbildi uz apkārt notiekošo necilvēcības triumfu. Attēlotās ebreju masu nošaušanas ainas un Rīgas geto redzētais, tēmas, ko centusies apjēgt Beļcova, parāda savveida “kluso pretošanos”, mākslinieces personīgo un pilsonisko attieksmi pret šaušalīgām ļaunuma izpausmēm sabiedrībā.

Katalogs paralēli sastādīts latviešu, angļu un krievu valodā. Kataloga sastādītāja: Nataļja Jevsejeva, mākslinieks: Guntars Sietiņš.

Izdevēji pateicas mākslas centram “Zuzeum”, Valsts kultūrkapitāla fondam un ASV vēstniecībai Latvijā, kā arī personīgi Pāvelam Futlikam, Dinai un Jānim Zuzāniem.

Izstāde “Rīgas geto Aleksandras Beļcovas zīmējumos” (kuratores: Guna Vainovska, Nataļja Jevsejeva, māksliniece: Anna Heinrihsone) apskatāma līdz 1. oktobrim. Memoriāls atrodas Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 9.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti