Madara Gulbis aicina uz izstādi «Kad Jūra satiekas ar Debesīm»

Gleznotāja Madara Gulbis aicina uz savu personālizstādi „Kad Jūra satiekas ar Debesīm”, kas būs skatāma A.Sūnas mākslas galerijā no 24.septembra līdz 12.oktobrim.

Gleznotāja Madara Gulbis ir aktīva, radoša māksliniece, regulāri rīko personālizstādes Latvijā un piedalās grupu izstādēs ārzemēs (Vācija, Polija, Portugāle, Ēģipte), kā arī mākslas rezidencēs un glezniecības plenēros Latvijā un ārpus tās (M.Rotko mākslas rezidence Daugavpils 2012.)

Šī gada pavasarī piedalījās Ievas Rupenheites organizētajā Ventspils glezniecības plenērā „Agrīnais reālisms”. Gada nogalē – novembrī ar saviem darbiem pārstāvēs Latviju starptautiskā izstādē Varšavā - "The Ambassadors of Art" („Mākslas vēstnieki”), kuru organizē Varšavas Mākslinieku un Dizaineru savienība. Oktobra beigās gleznotāja savus darbus vedīs uz Štutgarti, uz Sirlinas mākslas centru. Tur sakarā ar Latvijas valsts 95.gadadienu A.Sūnas mākslas galerija organizē latviešu mākslas izstādi „no Latvijas”.

Gleznotāja Madara Gulbis ir izteikta krāsas filozofe, darbos viņa turpina sev tuvo tēmu glezniecībā – apkārtējās vides, dabas attēlošanu abstraktās glezniecības manierē, sasaistot ainavisko elementu ar kādu īpašu emocionālu stāvokļi vai sajūtu. Gleznās atļaujot būt tikai pašam būtiskākajam, tam, ko var saprast, sajust bez vārdiem. Tam, ko citādi nevar pateikt.

Izstādes „Kad Jūra satiekas ar Debesīm” gleznās viņa pārliecinoši nodemonstrē krāsas emocionālo spēku, tās virsuzdevumu glezniecībā - ar to var izteikt un panākt tik daudz. Gleznotāja lieto savu izteiksmes semiotiku, kas rada gleznās daudzlīmeņu vēstījumu – krāsa, forma iedarbojas uz skatītāju sajūtām zemapziņas līmenī. Gleznojot Madara virtuozi rotaļājas ar krāsu un laukumu kompozīciju, tādējādi parādot savu profesionālo varēšanu.

„Šajos darbos esmu, vairāk kā jebkad, ielikusi savu kluso prieku par visa man apkārt esošā vienreizību un cēlumu. Apkārt – dabā ir viss, kas māksliniekam vajadzīgs. Vasaru pavadīju jūrai tuvu. Biju tur dažādos viņas un manos brīžos. Saulei nākot un saulei ejot. Vējam trakojot un miglas mākoņiem veļoties. Ar visu savu būtību izjutusi nakts un tumsas, un jūras kopā būšanu. Un skatījusies „trakajos” saulrietos, kad krāsas un skati šķiet neiespējami skaisti. Nu un tas viss tagad ir manās gleznās," stāsta māksliniece un aicina:

Nāciet un skatieties!”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt