«Kamergalerijā» atklās Aijas Bley personālizstādi «Zero Waste»

“Kamergalerijā” no 9. oktobra būs skatāma Aijas Bley personālizstāde “Zero Waste”, informēja galerijas pārstāvji.

Izstādē “Zero Waste” Aija Bley debitē kā grafiķe, un šie viņas grafikas darbi tapuši procesuālā kopdarbā ar dabu un mijiedarbībā ar grafikas tehnikām. Aija Bley šajos darbos strādā ar “zero waste” ideju un tajos integrē “ready-made” principus. Tie balstās postmodernisma idejā, ka mākslā tiek izmantots tas, kas jau ir radīts, kā arī mākslas darbs nav kaut kas absolūts, pabeigts un neaizskarams, skaidrots izstādes pieteikumā.

“Manā izstādē darbus primāri ir radījis nevis cilvēks, bet dzīvā daba”, norādīja Aija Bley. Darba process balstās dabas dokumentēšanā, atlases veikšanā un pēc tam “pārtulkošanā” dažādās grafikas tehnikās (sietspiede, augstspiedums, linogriezums, kokgrebums, dobspiedums, zīmējums, akvarelis, un citās). “Mans darbs ar dabas “mošķiem” – skudrām, gliemežiem un citiem – bija apzināts process. Piemēram, atstājot audeklu un krāsas uz nakti ārā, tajā no rīta bija atstātas krāsā izmērcētās gliemežu un skudru pēdas, kas veidoja neatkārtojamus rakstus.”

Izstāde

Izstādes vēstījums akcentē, ka “zero waste” jeb bezatkritumu dzīves ideja svarīga arī mākslas procesā:

“Māksliniekam vajadzīga drosme, lai piebremzētu savu ego vienmēr radīt ko jaunu un nebijušu, bet saskatītu neskaitāmās lietas, kas ir mums apkārt – atdzīvinātu un piepildītu tās ar savu radošo enerģiju.”

Aijas Bley personālizstāde “Zero Waste” būs skatāma līdz 2020. gada 15. novembrim. Izstādes kuratore ir Ieva Nagliņa. Organizē biedrība “Grafikas kamera” sadarbībā ar biedrību “Latvijas Mākslinieku savienība”, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Aija Bley

Aija Bley plašāk zināma kā fotogrāfe un kinorežisore, un viņas jaunākā dokumentālā filma “Mēs gribējām izmainīt pasauli” pirmizrādi piedzīvoja Nacionālā kino centra 4. maija Latvijas filmu maratonā, kas šogad norisinājās tiešsaistē – portālā filmas.lv, un ir skatāma “On the Road” “Vimeo” straumēšanas platformā, kā arī vietnē “Shortcut”. Filmas pirmizrāde kinoteātrī notiks Varšavas kinofestivālā, kas šogad norisināsies no 9. līdz 18. oktobrim – “Mēs gribējām izmainīt pasauli” iekļauta dokumentālo filmu konkursa programmā.

“Kamergalerija”

“Kamergalerija” ir izstāžu platforma, kur galvenā loma pieder grafikai. Tā atrodas 11. novembra krastmalā 35, Mākslinieku nama 5. stāvā, 81. telpā. Ieeja bez maksas. Atvērta katru dienu no 12.00 līdz 18.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti