Balvu «Zelta ābele» par mūža ieguldījumu saņems grāmatizdevējs Jānis Elksnis

Grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2017" balvu par mūža ieguldījumu grāmatniecībā saņems grāmatizdevējs Jānis Elksnis, preses konferencē paziņoja balvas organizatori.

Ceturtdien tika paziņoti balvas kandidāti septiņās kategorijās. Nominācijā "Gada dzejas grāmata" nominēta Andra Ogriņa "Debesu putni", dažādu autoru kolektīva grāmata "12 dzejnieki no Krievijas", Imanta Ziedoņa grāmatas "1001.st Blackish-Blue Night" un "Es saskaitīju un nonācu pie Viena", kā arī Ķīnas dzejnieka Džidi Madja tulkotā dzejas grāmata "Mana ciema dievi".

Balvai "Zelta ābele 2017" nominēti arī prozas un dokumentālās prozas darbi - Noras Ikstenas un Vilipsona "Ārprāta piedzīvojumi", Ziedoņa dienasgrāmata "No patikšanas uz patikšanu", Johannas Sinisalo "Saules kodols", Adas Tisenkopfas "Tartu. Pēterburga. Rīga" un Ausmas Cimdiņas sastādītie Aspazijas "Kopotie raksti, 1.sējums".

Kategorijā "Zinātniskā literatūra" balvai nominēts Andreasa Knopkena darbs "Vēstules romiešiem skaidrojums, ko Andreass Knopkens ir pierakstījis livoniešiem Rīgā ir draudzes gans", Ievas Kalniņas sastādītā grāmata "Poētika tuvplānā. Viena dzejoļa analīzes antoloģija", Valda Segliņa "Hors. Valdnieku dievs" un Gundegas Grīnumas "Viņpus Alpiem: Rainis un Aspazija Kastaņolā. Jaunatklāti tuvplāni".

"Mācību literatūras" kategorijā nominēta Gundegas Kampes-Pērsonas grāmata "Latvijas Zīdītāji", Māra Baltiņa un Inas Druvietes "Ceļavējš cilvēku ciltij. Valoda Sabiedrībā", kā arī Jāņa Baltvilka darbi "Mazākie klasē" un "Brother Oak, Sister Linden".

"Uzziņu literatūras" kategorijā par balvu cīnīsies Tāļa Pumpuriņa darbs "Cēsu ģerbonis", Kristīnes Čakstiņas un Riharda Pētersona "Piemiņas vietu ceļvedis pa Rīgu un Rīgas apkārtni", Lilijas Limanes "Rokraksti Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā", Valda Muktupāvela "Tautas mūzikas instrumenti Latvijā" un autoru kolektīva darbs "The Language Situation in Latvia: 2010 – 2015".

Balvu varētu saņemt arī tādi mākslas izdevumi kā Valentīnas Opolā sastādītā Džovanni Batistas grāmata "Piranēzi. Romas antikvitātes", vairāku autoru kolektīva darbs "Industriālais romantisms. Beatrises Kārkliņas procelāns", biedrības "Popper" darbs "Sērija. Popper", kā arī Andreja Strokina, Māras Brašmanes un Vladimira Svelova kopdarbā veidotās sērijas "Publiskā telpa" grāmatas "Palladium", "Centrāltirgus" un "Rīgas līcis".

Tāpat balvai nominētas arī bērnu grāmatas - Ineses Zanderes "Zirgā" un "Puika ar suni", Veronikas Veldzes "Tiranozauram plāni klājas", Māra Runguļa "Sikspārnis" un Rūtas Briedes "Kaiju karalienes noslēpums".

Šogad balvai 43 izdevēji pieteica kopskaitā 107 grāmatas. "Zelta ābele 2017" noslēguma ceremonija notiks 14.martā Lielajā ģildē, kad tiks atzīmēta arī Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 25 gadu jubileja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti