Latviešu un britu dzejnieki uzstāsies ar kopīgu lasījumu «Dzeja un @dzeja»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Piektdien, 7. jūlijā, plkst. 18.00 grāmatu un kultūrpreču mājā “Nice Place TELPA” (Krišjāņa Barona iela 21a) norisināsies lasījums “Dzeja un @dzeja”. Pasākuma ietvaros Latvijas un Lielbritānijas dzejnieki lasīs viens otra darbus angļu, krievu, velsiešu un lībiešu valodās. Dzejas lasījumus ikviens interesents aicināts apmeklēt bez ieejas maksas.

Dzejnieku radošā sadarbība sākās pagājušajā rudenī, kad piecu dienu garumā septiņi autori tulkoja cits cita daiļdarbus atdzejas darbnīcā Rīgā. Sadarbības projekts tika organizēts kā ieskaņas pasākums Latvijas dalībai Londonas grāmatu tirgū 2018.gadā, kad Baltijas valstis būs īpašā goda viesu statusā.

Darbnīcas rezultātā divi latviešu dzejnieki – Inga Gaile un Valts Ernštreits – šī gada maijā tika uzaicināti uzstāties prestižajā Velsas literatūras un mākslas festivālā “Hay”.

Pasākumā “Dzeja un @dzeja” gan atdzejas darbnīcā tapušos, gan arī pēdējā laika oriģināldarbus un atdzejojumus lasīs sekojošie dzejnieki:

Krišjānis Zeļģis – aldaris un dzejnieks, trīs dzejoļu krājumu autors. Debijas krājums“Visas tās lietas” (2010) nominēts “Dienas” gada balvai kultūrai.

Inga Gaile – dzejniece, rakstniece, dramaturģe, režisore un stand-up komiķe, kā arī piecu dzejas krājumu, viena prozas darba un trīs lugu autore. 2015. gadā viņa saņēma Latvijas Literatūras gada balvu nominācijā “Labākais oriģināldarbs bērniem” par dzejas krājumu “Vai otrā puse mani dzird?”.

Anna Auziņa – māksliniece un dzejniece. Divu dzejoļu krājumu autore. Par krājumu “Es izskatījos laimīga” (2010) saņēmusi Ojāra Vācieša balvu un Latvijas Literatūras gada balvu.

Valts Ernštreits – dzejnieks, tulkotājs, mākslinieks, uzņēmējs un pētnieks Tartu Universitātē. Par krājumu «Inter/rational» (2003) viņš ir saņēmis Klāva Elsberga balvu, kas tiek pasniegta labākajam debitantam Latvijas literatūrā. Divu dzejas krājumu autors.

Rijs Trimbls (Rys Trimble, Lielbritānija) – Velsas dzejnieks, redaktors un performanču veidotājs. 12 dzejas krājumu un viena romāna autors. Vairāk par autoru iespējams uzzināt interneta vietnē www.trimbling.com.

Semjons Haņins (zināms arī kā Aleksandrs Zapoļs) – krievu izcelsmes latviešu dzejnieks, tulkotājs un redaktors, dzejnieku kopas “Orbīta” dalībnieks. Vairāku dzejas krājumu autors un kopkrājumu līdzautors. 2010. gadā saņēmis Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājas balvu “Sudraba tintnīca” par dzejas krājuma “Par mums” tulkojumu krievu valodā.

Atskats uz pagājušā gada atdzejas darbnīcu video formātā pieejams šajā saitē:

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti