Kuru manuskriptu vēlies redzēt grāmatnīcās? Sācies jauno rakstnieku romānu konkursa balsojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sākusies manuskriptu vērtēšana lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” izsludinātajā Jauno rakstnieku konkursā. No 122 jaunajiem rakstniekiem, kuri pavasarī pieteicās konkursam, romānus ir iesnieguši 45 dalībnieki. Ikviens tiek aicināts iepazīties ar jauno autoru darbu fragmentiem un balsot par saviem favorītiem. Balsojums norisinās sabiedrisko mediju portālā LSM.lv no 6. septembra līdz 19. septembra pulksten 23.59.

Ikvienam ir iespējams lasīt jauno rakstnieku romānu pirmās lappuses (grāmatas sākumu līdz 3000 vārdiem) un piedalīties lēmuma pieņemšanā par to, kuram no darbiem būs lemts nokļūt grāmatnīcu plauktos 2022. gadā. Balsot iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar e-pastu vai sociālo tīklu kontu. Viens cilvēks drīkst balsot par neierobežotu skaitu darbu. 

Klikšķini, lai uzzinātu vairāk par konkursam pieteiktajiem darbiem.

Projekta “Bibliotēka” organizatori pauž gandarījumu par lielo atsaucību Jauno rakstnieku konkursam. “Lai gan darbus iesniegusi vien trešdaļa no sākotnējā dalībnieku skaita, 45 manuskripti joprojām ir iespaidīgs rādītājs,” pārdomās dalās projekta “Bibliotēka” idejas autore un iniciatore Jekaterina Belokoņa. “Mums kopā ar žūrijas komisiju būs jāveic atbildīgs uzdevums, lemjot, kuru darbu izdot. Tāpēc ceram, ka sabiedrība būs aktīva, balsos un tādējādi palīdzēs mums izdarīt pareizās izvēles. Mums ir liels prieks par to, ka dalībnieku vidū ir ļoti daudz jaunu cilvēku, kas liecina par to, ka vēlme rakstīt un izpaust sevi literatūrā ir aktuāla. Lai gan šī konkursa rezultātā izdosim tikai vienu darbu, izdevēju vēlam atrast katram, kurš savu manuskriptu ir pabeidzis.”

Jauno rakstnieku konkurss tika izsludināts šī gada februārī, savukārt darbu iesniegšanas termiņš bija 31. augusts. Tādējādi dalībniekiem tika dots pusgads laika romānu pabeigšanai vai uzrakstīšanai. Romānu rakstīšanas periodā dalībnieki ne vien strādāja pie saviem manuskriptiem, bet arī bija aicināti apmeklēt Rakstīšanas dienas jeb tematiskus pasākumus par rakstniecību Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un citas aktivitātes. Darbu vērtēšanu kopumā plānots veikt divus mēnešus – četrās kārtās, iesaistot gan sabiedrību, gan žūrijas komisiju.

Konkurss radīts ar mērķi veicināt jauno latviešu prozas rakstnieku izaugsmi. Uzvarētāja darbs saņems ilggadēja latviešu literatūras mecenāta "Baltic International Bank" finansiālu atbalstu – 3000 eiro – romāna izdošanai izdevniecībā “Dienas Grāmata”, apmaksātu publicitāti projekta “Bibliotēka” ietvaros, kā arī iespēju vienu kalendāro mēnesi pavadīt Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā Ventspilī.

Jauno rakstnieku konkursa žūrijas komisija:  Elza Ungure, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliogrāfijas institūta pētniece; Mudīte Treimane, LNB Nozaru literatūras centra nozaru informācijas eksperte; Marina Kosteņecka, rakstniece un publiciste, vairāk nekā 10 grāmatu autore; Māris Bērziņš, rakstnieks, septiņu romānu autors; Osvalds Zebris, rakstnieks un žurnālists, piecu grāmatu autors; Ivars Šteinbergs, ''LALIGABA 2021'' ''Spilgtākā debija'' nominants, dzejas krājuma “Strops” autors; Jūlija Dibovska, literatūrkritiķe un kultūras žurnāliste; Jekaterina Belokoņa, projekta “Bibliotēka” idejas autore un iniciatore; Daiga Katrīna Bitēna, projekta “Bibliotēka” satura veidotāja un koordinatore; Dace Sparāne-Freimane, izdevniecības “Dienas Grāmata” galvenā redaktore; Vents Zvaigzne, redaktors; Gundega Blumberga, žurnāliste un redaktore.

Par projektu "Bibliotēka"

Jauno rakstnieku konkurss ir lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” ceturtās sezonas iniciatīva. Projekts “Bibliotēka” ir latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” iniciēts sociāls projekts ar mērķi veicināt lasīšanu un rakstniecību Latvijā. “Bibliotēka” savu darbību sāka 2018. gadā, publicējot interviju sēriju ar Latvijas literatūrā un kultūrā nozīmīgām personām par literatūras vērtību cilvēka dzīvē. Pateicoties plašajai sabiedrības atsaucībai un iesaistei, 2019. gadā projekts tika turpināts ar ceļojošās izstādes “Dzimtas grāmata” izveidi, savukārt 2020. gadā tika radīta sērija ģimenēm ar maziem bērniem “Iemīlēt grāmatu!” un klajā nāca izdevums “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā”. Projekta ietvaros regulāri tiek veidotas iniciatīvas un aicinājumi dažādām sabiedrības grupām, ar mērķi pievērst uzmanību literatūrai kā pārmantojamai vērtībai un veicināt lasīšanas paradumu veidošanos sabiedrībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti