Tautas frontes muzejs darbosies Latvijas Nacionālā vēstures muzeja sastāvā

No 1.janvāraTautas frontes muzejs iekļauts tā sabiedriskajai nozīmībai atbilstošas institūcijas - Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) - struktūrā.

Kā norāda LNVM pārstāvji, tādējādi varēs nodrošināt Tautas frontes muzeja krājuma kā Nacionālā muzeju krājuma sastāvdaļas saglabāšanu, izpēti un izmantošanu, kā arī muzeja pamatfunkciju profesionālu veikšanu un pilnvērtīgu muzeja misijas īstenošanu sadarbībā ar biedrību "Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome". LNVM pienākums ir saglabāt Latvijas Tautas frontes (LTF) kolekcijas - muzeja krājumu, arhīva materiālus - kā nedalāmu kopumu.

Tautas frontes muzejs ir viena no Latvijas jaunāko laiku vēstures liecību krātuvēm, kurā atrodams unikālu priekšmetu un dokumentu kopums, kas vēstī par Latvijas tautas neatkarības centieniem 20.gadsimta 80.gadu otrajā pusē, kas tautas atmiņā iemūžināta kā Latvijas trešā Atmoda - pasaules vēstures kontekstā tiek dēvēta par Dziesmoto revolūciju. Ikviens interesents var iepazīties ar dokumentiem, fotogrāfijām, kinohronikām, kas ataino Atmodas laika vēsturiskos procesus, notikumus un to dalībniekus. Muzejs glabā vēsturiskās liecības par lielāko Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas perioda tautas kustību - LTF.

Atzīmējot LTF dibināšanas 25.gadadienu, 2013.gadā tapa jauna ekspozīcija "Atmoda - LTF - neatkarība". Tā veltīta Trešajai atmodai un LTF lomai Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanā.

Muzeja telpas iekārtotas 20.gadsimta 80. - 90.gadu stilistikā, atgādinot laikus, kad muzeja ēkā darbojās Tautas fronte. Ekspozīcija iekārtota trijos muzeja stāvos, to vizuāli savieno ausekļa zīme, kas stilizēti tiek apspēlēta interjerā un atsevišķos dizaina elementos. Ar mūsdienīga dizaina un tehnoloģisku līdzekļu palīdzību apmeklētāji var ne tikai iegūt informāciju, bet arī emocionāli izjust ekspozīcijā atspoguļotos notikumus. Ar skārienjutīgo ekrānu satura palīdzību apmeklētāji var iepazīties ar daudziem Tautas frontes krājuma materiāliem. Interaktīvās spēles un interesants dizains padara muzeju saistošu arī gados jaunākiem apmeklētājiem.

Valdība pērn palielināja Kultūras ministrijas bāzes izdevumus 2015.gadam par 143 815 eiro, bet 2016. un 2017.gadam - par 134 525 eiro katru gadu, lai nodrošinātu LTF muzeja kā LNVM struktūrvienības darbību.

Apmeklētājiem LTF muzejs Rīgā, Vecpilsētas ielā 13/15, būs pieejams no 13.janvāra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt