Sadaļas Sadaļas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Iznākusi Laimas Kotas jaunā grāmata

Piesaki pretendentus Ziedoņa apbalvojumam!

Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam «Laiks Ziedonim»

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" izsludinājis pieteikšanos apbalvojumam "Laiks Ziedonim", kas jau trešo gadu tiks pasniegts piecās nominācijās - zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā, informēja fonda pārstāve Ināra Kehre.

Pieteikt pretendentus apbalvojumam var līdz 26.februārim apbalvojuma mājaslapā "laiksziedonim.lv".

Apbalvojumu īstenot palīdzēs cilvēki, kuri ir kompetenti nomināciju jomā, pārredz un pārzina nozares aktualitātes. Šos cilvēkus fonds "Viegli" nosaucis par vizionāriem.

Apbalvojums zinātnē nominācijā "Taureņu uzbrukums" tiks pasniegts zinātniekam, kurš aktīvi nodarbojas ar pētniecību kādā no nozarēm, kur Latvijā tiek piešķirts doktora grāds. Šīs nozares vizionāri ir Rolands Lappuķe, Ivars Lācis, Sandra Kropa, Gustavs Strenga, kā arī 2014.gada laureāts Vjačeslavs Kaščejevs un 2015.gada laureāts Jurģis Šķilters.

Apbalvojums novadpētniecībā "Kedas" tiks pasniegts par aizrautīgu un radošu darbu lokālu teritoriju un to kultūras tradīciju izpētē un attīstībā, tādējādi veicinot latviskumu un iesakņotību. Šī apbalvojuma vizionāri ir Kārlis Kazāks, Rūta Šmite, Aldis Austers, 2014.gada laureāts Andris Slišāns un 2015.gada laureāts Varis Auziņš.

Apbalvojums tautsaimniecības nominācijā "Zemi es mācos" šogad godinās mazos un vidējos lauku uzņēmējus, kuri, veicot videi draudzīgu saimniekošanu, spēj attīstīt savu biznesu un nodarbināt citus, neaizmirstot par savas saimniecības sakoptību. Vizionāri ir Daina Bruņiniece, Ēriks Hānbergs, Baiba Mikāla, Aigars Rostovskis un 2014.gada laureāts Jānis Nīmanis.

Apbalvojums bērnu un jauniešu nominācijā "Rabarbers" tiks cildināts kāds jaunietis vai jauniete vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kura dzīvē un darbībā izpaužas visas apbalvojuma vērtības, kurš kopj sevi, kopj ideju un sabiedrību. Šīs nominācijas vizionāri ir Ilga Reizniece, Līga Rudzīte, Renārs Zeltiņš un 2015.gada laureāts Valters Dakša.

Ar apbalvojumu dzīves literatūras nominācijā "Bize" tiks cildināti literatūras skolotāji. Pretendentus pieteikt var esošie vai bijušie audzēkņi. Šīs nominācijas vizionāri ir Māra Zālīte, Līga Blaua, Aivars Berķis, Aija Melle un Ieva Kolmane, 2014.gada laureāts Andris Vilks un 2015.gada laureāte Inese Zandere.

"Nominācijā dzīve literatūrā "Bize" meklēsim tādu skolotāju, kurš caur literatūru ļauj skolēnam ieraudzīt un izvēlēties pareizās ceļazīmes un ejamo ceļu, būt radošam un brīvam savos uzskatos, palīdz meklēt, atrast ceļu katram pie sevis un pavērt apvāršņus. Mēs meklēsim to skolotāju, kurš ir vairāk nekā tikai skolotājs, tādēļ svarīgi, ka apbalvojumam potenciālos kandidātus pieteiks viņa audzēkņi - esošie un bijušie," klāstīja Rīgas Juglas vidusskolas direktore Aija Melle.

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" apbalvojumu "Laiks Ziedonim" iedibināja 2014.gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības - izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau trešo gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti.

Laureātus atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3000 eiro apmērā.

Laureāti tiks godināti īpašā ceremonijā, kas jau tradicionāli norisināsies 3.maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" dibināts 2010.gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam - dzejniekam Ziedonim - tuvu misiju: "Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties." Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt