Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Rekonstruēs Cēsu pils kompleksu

Rīgas Latviešu biedrība 150. jubilejas gaidās

Rīgas Latviešu biedrība 150. jubilejas gaidās

Nākamgad, kad Latvijas valsts svinēs simtgadi, vienai no senākajām, joprojām funkcionējošām latviešu biedrībām apritēs 150 gadi. Un tā ir Rīgas Latviešu biedrība, kura 24.oktobrī, tieši gadu pirms lielajām svinībām, izziņoja svētku programmu.

Klātesot Valsts prezidentam un godājamiem Rīgas Latviešu biedrības biedriem, 24.oktobrī tika atzīmēta tās 149. gadskārta. Pirmsākumos - 19. gadsimtā - biedrība bija nozīmīgs balsts daudziem latviešu kultūras un sabiedriskajiem darbiniekiem. Turklāt tajā dzima laikmetam atbilstoši latviskās kultūras strāvojumi. Saprotams, šodien biedrības darbības lauks ir citādāks.  

"Ir tāds vērojošs stāvoklis, bet, ja mēs stabili zinām šos vēstures faktus, ko mūsu speciālisti tiešām nopietni ceļ augšā, tad mēs varam tos virzienus un to darbības spektru paplašināt, bet, protams, tas pirmkārt ir izglītības jautājums. Kā es vienmēr saku,  Latvijā faktiski ir viena problēma – vajag zināt savu vēsturi," norāda Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis.

Gatavojoties 150. jubilejai, šodien tika izziņota pasākumu programma. Līdz pat nākamā gada oktobrim reizi mēnesī biedrības namā notiks vēsturisku priekšlasījumu cikls, kā arī atsevišķi labdarības koncerti un balles. Savukārt lielākā daļa pasākumu notiks nākamā gada oktobrī. Sarīkojumi, konferences, ozola stādīšana un sava veida atvērto durvju dienas.

"Ir mūsu brīnišķīgie mākslinieciskie kolektīvi, ir mūsu interešu kopas... Mēs gribam parādīt arī to, kā strādā zolīšu klubs, šaha klubs, kā strādā esperanto klubs, kā šeit pulcējas, nāk kopā un to dara pensionētās Rīgas skolotājas un ka šeit uzstājas jaunie talanti. Tā es varētu turpināt," saka Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētāja vietniece Gaida Jablovska.

Plānots, ka par godu biedrības jubilejai Latvijas Pasts izlaidīs īpašu pastmarku, kuras zīmogošana tāpat kā lielākā daļa pasākumu arī notiks šajā rīdziniekiem labi zināmajā ēkā, ko tautā pazīst ar nosaukumu “Māmuļa”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti