Rakstnieka Aleksandra Čaka jubilejā notiks zinātniska konference

14. oktobrī no plkst. 14.00 izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa", Kungu ielā 3, norisināsies Aleksandra Čaka 121. dzimšanas dienas svinības. To laikā notiks zinātniskā konference un godinās cilvēkus, kas rūpējušies par dzejnieka piemiņas saglabāšanu, informēja organizatori.

"121 ir skaitlis, kuru var lasīt no abām pusēm, vienādi kā visaptverošu skatījumu uz latviešu literāta Aleksandra Čaka nozīmību kultūrvēstures ainavā. 2022. gads A. Čaka daiļradē atzīmējams ar būtiskiem notikumiem literatūras kontekstā – Čaka dzejas krājumam "Mana paradīze", poēmai "Umurkumurs", literatūrzinātnes izdevumam "Latvju dzejas antoloģija" – 90, dzejas krājumam "Iedomu spoguļi" – 85, bet mākslinieka Aivara Vilipsona veidotajai Čaka piemiņas nozīmītei šogad aprit 10 gadu jubileja," uzsvēra jubilejas notikumu rīkotāji.

Atzīmējot Aleksandra Čaka 121. dzimšanas dienu, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka muzejs sadarbībā ar izstāžu zāli "Rīgas mākslas telpa" 14. oktobrī pulksten 14.00 izstāžu zālē rīko starptautisko zinātnisko konferenci "Aleksandra Čaka personības un daiļrades izpēte", kurā piedalīsies pētnieki Māra Grudule, Valdis Rūmnieks, Edgars Kramiņš, Sandra Ratniece, Antra Medne un Mirja Hovila (Somija), iepazīstinot ar pēdējo sešu gadu jaunākajiem atklājumiem Aleksandra Čaka dzīvē un daiļradē. 2022. gada 14. oktobrī pulksten 18.00 izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" tiks pasniegtas Aleksandra Čaka piemiņas nozīmītes cilvēkiem, kuri pēdējos gados rūpējušies par dzejnieka piemiņas saglabāšanu katrs savā veidā – pētniecībā, muzeja darbā, žurnālistikā, skolas programmu veidošanā, izdevējdarbībā, akcentējot savā darbā "čakisku" līdzdomāšanu, jaunradi un dzejnieka gara stiprināšanu, skaidroja rīkotāji.

Savukārt no 21. septembra līdz 10. decembrim par godu dzejnieka jubilejai Čaka muzejā skatāma tematiskā izstāde no muzeja krājuma "Čaka paradīze", kas veltīta 2022. gada Čaka darbiem – jubilāriem: dzejas krājumam "Mana paradīze", poēmai "Umurkumurs", lugai "Nagla, Tomāts un Plūmīte", kā arī literatūrvēstures darbam "Latvju dzejas antoloģija", kuriem visiem šogad svinama 90 gadu jubileja.

Zinātniskā konference un Aleksandra Čaka piemiņas nozīmīšu pasniegšanas ceremonija apmeklētājiem pieejama bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti