Okupācijas muzejs izveidojis video stāstu sēriju «Bērnība. Pieci stāsti par»

Latvijas Okupācijas muzejā tapusi jauna video stāstu sērija "Bērnība. Pieci stāsti par", informēja muzeja pārstāvji.

Video stāstu sērija veidota no Okupācijas muzeja audiovizuālo materiālu krājumā esošajām liecībām. Atmiņu fragmenti apkopoti piecos stāstos, kas atklāj bērnu dzīvi dažādos Latvijas vēstures posmos: neatkarīgajā Latvijā, 2. pasaules kara traģiskajos notikumos, pēckara grūtajos apstākļos, padomju okupācijas laikā un Atmodas laika notikumos. Ģimene, rotaļas, darbs, skolas dzīve un valoda – tie ir daži no aspektiem, caur kuriem atklājas dzīve “ar bērna acīm”.

Šobrīd Okupācijas muzeja “Youtube” kanālā publiskots pirmais stāsts “Neatkarīgā Latvija”.

Tā varoņi dalās atmiņās par laimīgo bērnību pirmskara Latvijā. Olita Medne (dz. 1932), Inta Krūmiņa (1933-2009), Alfrēds Puškevičs (1931-2015) un Irēna Valija Ābele (dz. 1926) deportēti 1941. gada 14. jūnijā. Lorija Šneidere (1924-2009) par pretpadomju darbību arestēta 1947. gadā, bet Skaidrīte Meldriņa (1923-2008) 1945. gadā nonāca filtrācijas nometnē Sibīrijā. Vienīgi Maiga Fridvalde (dz. 1926) necieta no padomju varas represijām.

Pārējie stāsti tiks publicēti ik nedēļu, sākot no 3. novembra.

2021. gadā muzeja Izglītības nodaļa plāno šo stāstu sēriju papildināt ar mācību metodisko materiālu “Bērni bērniem”, lai to varētu izmantot vēstures apguvei skolās.

Okupācijas muzeja audiovizuālo materiālu krājumā nav daudz oriģinālu kino, audio un video materiālu no okupāciju laika posmiem, taču lielāko daļu krājuma veido videoliecības. Tās ir okupācijas laika liecinieku atmiņas dzīvesstāstu veidā, sāktas filmēt 1996. gadā. Šobrīd krājumā ir 2408 videoliecības 4412 stundu garumā.

Projektu “Bērnība. Pieci stāsti par” atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt