No 1. augusta kultūras pasākumos būs 1 metra distance sēdvietās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 10 mēnešiem.

Kultūrvietās notiekošo pasākumu apmeklētājiem, atrodoties fiksētās, personalizētās sēdvietās, būs jāievēro savstarpēja viena metra distance, pavēstīja Kultūras ministrijas pārstāvji.

Ministru kabinets lēmis, ka no 1. augusta muzejos, bibliotēkās, kultūras centros, izstāžu zālēs, brīvdabas estrādēs, teātru ēkās, koncertzālēs, kinoteātros un šo kultūrvietu ārtelpā notiekošo pasākumu apmeklētāji, atrodoties fiksētās, personalizētās sēdvietās, varēs sēdēt kopā pa divi, ja personas nav vienas mājsaimniecības pārstāvji; vienas mājsaimniecības locekļi varēs sēdēt ne vairāk kā četru personu grupā.

Starp katrām divām aizpildītajām sēdvietu grupām pasākuma rīkotājam būs jānodrošina viena metra distances ievērošana vai aizsargbarjeras uzstādīšana.

Pametot savu sēdvietu, pasākumu apmeklētājiem būs jāturpina ievērot savstarpēja 2 metru distance.

Tuvojoties kultūras pasākumu organizatoru, t.sk. valsts un pašvaldību teātru, Latvijas Nacionālās operas un baleta, kā arī koncertorganizāciju un privāto pasākumu organizatoru rudens sezonai, nepieciešams noteikt jaunu regulējumu, ar kuru saskaņā īstenot savlaicīgu iepriekš plānoto un izpārdoto kultūras pasākumu pārcelšanu un uz tiem iegādāto biļešu maiņu.

Informācija par kultūrvietās notiekošo pasākumu apmeklētājiem tiks fiksēta biļešu nomaiņas brīdī un uzglabāta vienu mēnesi, lai nepieciešamības gadījumā to varētu nodot Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rīcībā.

Šādas izmaiņas paredz Kultūras ministrijas virzītie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi,” kas stāsies spēkā līdz ar 1. augustu. Minētās izmaiņas saskaņotas ar Veselības ministriju un SPKC.

Valdības sēdē premjera pienākumu izpildītājs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") izteica ideju par lietotnes "Apturi Covid” obligātu lietošanu tiem, kuri apmeklē kultūras pasākumus, tomēr šī ideja atbalstu neguva.

No 1. augusta kultūras pasākumos būs 1 metra distance sēdvietās
00:00 / 02:54
Lejuplādēt

"Mēs redzam, ka tas būtu ļoti saprātīgs risinājums, bet mums tas būtu jāizdiskutē ar pasākumu rīkotājiem, domājot arī par vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuriem varētu būt grūtības šo lietotni augšupielādēt un izmantot, un ne visi arī lieto viedierīces,” šādu ideju komentēja kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.

Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele norādīja: "Pakonsultējoties ar saviem dēliem, piemēram, kuri tehnoloģiju iespējas izmanto krietni prasmīgāk, es uzzināju, ka ir vairāki blakus apstākļi, kas var traucēt šīs lietotnes pilnvērtīgu izmantošanu. Var, piemēram, netīšām neieslēgt ''Bluetooth'' vai pašas lietotnes datus nejauši izdzēst tā paša kultūras pasākuma laikā. Taču mēs ar savu piemēru varam mudināt cilvēkus aktīvi izmantot šo iespēju, bet noteikšana par obligātu radītu tikai pretdarbību.”

Regulējums attiecībā uz distances ievērošanu kultūrvietās notiekošajos pasākumos mainīts arī kaimiņvalstīs – Igaunija šādu regulējumu pieņēmusi 9. jūlijā (no 2020. gada 15. jūlija atļaujot iekštelpās pulcēt līdz 1500 personām, vienlaikus nosakot 50% no telpu piepildījuma kapacitātes), savukārt Lietuvā – 16. jūlijā (no 2020. gada 1. septembra atceļot kultūras pasākuma apmeklētāju skaita ierobežojumus un nosakot vismaz viena metra distances ievērošanu).

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti