Kultūras ziņas

Jauna filma par Daini Īvānu

Kultūras ziņas

Mūžībā aizgājusi kostīmu māksliniece Večella Varslavāne

Latvijas Literatūras centru gaida tiesu darbi

Kultūrkapitāla fonds vērsīsies tiesā pret Latvijas Literatūras centru

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) plāno likumdošanā noteiktajā kārtībā vērsties tiesā ar prasību pret biedrību "Latvijas Literatūras centrs" (LLC), lai atgūtu līdzekļus 70 932 eiro apmērā, informē fonda pārstāve Jana Vērdiņa.

LLC līdz 6.novebrim fondam bija jāatmaksā nauda, taču, kā norādīja Vērdiņa, biedrība VKKF naudu nav ne ieskaitījusi, ne arī vērsusies ar iesniegumu par termiņa pagarinājumu.

Tiesā VKKF vērsīsies pret biedrību „Latvijas literatūras centrs”, taču tas nenozīmē, ka tiesas priekšā būs jāstājas tās biedriem – dzejniekiem un rakstniekiem. Visdrīzāk, saistībā ar tiesu darbiem izskanēs LLC vadītāja Jāņa Ogas vārds. Viņš Latvijas Televīzijai komentēt tālāko rīcību atsakās, taču biedrības padomes loceklis Andris Akmentiņš uzskata, ka tiesu darbi literatūras centram varētu nākt pat par labu.

"Vismaz es kā padomes pārstāvis vērtēju šo te faktu pozitīvi gadījuma, ja KKF vērstos tiesā, jo tas būtu veids, kā noskaidrot patiesību tā precīzi," norāda Akmentiņš. "Beigās varbūt nebūs 70 tūkstoši, bet kāds neizskaidrojams naudas daudzums būs droši vien, bet nevar pateikt, kā tas beigsies."

Akmentiņš atzīst, ka dziļāka LLC grimšana vairs nav iespējama. Kultūras ministrija un Kultūrkapitāla fonds sadarbību ar biedrību pārtraukuši. Tuklāt par vairāk nekā astoņu tūkstošu lielu nodokļu parādu centra kontus bloķējis Valsts ieņēmumu dienests. Pieejams vienīgi literatūras žurnāla “Latviju teksti” konts. Plānotie divi žurnāla numuri līdz gada beigām vēl iznāks, solījis Oga, tāpēc arī viņa atlūgumu padome nav pieņēmusi.

"Kādā brīdī mēs viņu pieņemsim, kad būs skaidrs, ka Oga vairs nevar izdarīt neko," norāda Akmentiņš.

Tuvākā literatūras centra padomes sēde plānota šo ceturtdien, 12. novembrī.

Jau ziņots, ka septembrī Kultūras ministrija (KM) un VKKF apturēja plānotos maksājumus LLC kontos, jo pārbaudēs secināts, ka centra grāmatvedībā un finanšu dokumentos valda haoss.

Noslēdzoties KM valsts budžeta līdzekļu izlietojuma pārbaudei LLC, konstatēto pārkāpumu un trūkumu dēļ tika izbeigts līdzdarbības līgums, kā arī pieprasīta iepriekš piešķirtā finansējuma atmaksa 8813,92 eiro apmērā, ko LLC atmaksāja.

Savu revīziju biedrības kontos veica arī VKKF. Pārkāpumu dēļ fonda padome nolēma ne tikai pārtraukt sadarbību ar LLC, bet arī uzdeva biedrībai līdz 6.novembrim atskaitīt VKKF finansējumu 70 932 eiro apmērā, kas pārskaitīts biedrībai un par kuru nav saņemtas atskaites.

Sākotnēji fonds, veicot revīziju LLC kontos par VKKF 2014.gadā un 2015.gadā finansētajiem projektiem, konstatēja 73 761,16 eiro lielu iztrūkumu. Līdz 22.oktobrim, kad notika VKKF padomes sēde, LLC papildus iesniedza atskaites par 2738,97 eiro, tādējādi samazinot sākotnēji revīzijā konstatēto līdzekļu iztrūkumu.

No nākamā gada funkcijas un uzdevumus Latvijas literatūras popularizēšanai ārvalstīs, kurus līdz šim veica LLC, sadalīs trīs uzdevumu grupās, katru no tām deleģējot ar atsevišķu līdzdarbības līgumu.

Latvijas gatavošanās un dalības nodrošināšana Londonas grāmatu tirgū no 2016.gada līdz 2019.gadam tiks uzticēta SIA "Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja", ar kuru jau ir noslēgts līdzdarbības līgums, kas tiks papildināts ar šo uzdevumu.

Savukārt pārējās divas funkciju daļas tiks deleģētas konkursa kārtībā. Konkursi par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu literatūras un grāmatniecības jomā tiks izsludināti šā gada noslēgumā, dodot iespēju no nākamā gada šīs funkcijas pārņemt ar nozari saistītām profesionālajām nevalstiskajām organizācijām. Konkursā tiks noskaidrots, kas nodrošinās Latvijas literatūras darbu tulkošanu un ārvalstu izdevēju atbalstu Latvijas literatūras izdošanai, Latvijas literātu un Latvijas literatūras tulkoto darbu un izdevumu datubāzes uzturēšanu un aktualizēšanu, kā arī nodrošinās literātu un grāmatniecības nozares pārstāvju dalību starptautiskos pasākumos. Tāpat konkursā tiks izraudzīts, kas nodrošinās Latvijas dalību citos grāmatu tirgos, piemēram, Leipcigas, Boloņas un Frankfurtes, izdos informatīvo materiālu par Latvijas literatūru un izplatīs to grāmatu tirgos, kā arī atbalstīs kultūrvēsturisku izdevumu angļu valodā izdošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti