Iesaistoties Vāgnera zāles glābšanā, Egils Siliņš dziedās stacijas tunelī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai pievērstu sabiedrības un lēmējvaras uzmanību, otrdien, 22.maijā, gājēju tunelī virzienā uz Stacijas laukumu (tunelī, kas tuvāks tirdzniecības centra “Stockmann” ēkai) notiks Vāgnera zāles pagaidām neskaidrajai nākotnei veltīta zibakcija.

Tās norisē pasaulslavenais basbaritons Egils Siliņš dziedās Holandieša monologu no Riharda Vāgnera operas  “Klīstošais holandietis”. Dziedājumu pavadīs Mārtiņš Zilberts (klavieres). Akcijas sākums plkst.12.40, tā ilgs aptuveni divdesmit minūtes, informēja Rīgas Vāgnera biedrības pārstāvis Toms Treibergs.

22. maijs ir komponista Riharda Vāgnera dzimšanas diena. No 1837. līdz 1839 gadam viņš strādāja par diriģentu un vadītāju Rīgas pilsētas vācu teātrī. Šī koncertzāle, kuru šodien dēvējam par Vāgnera zāli, komponistam kalpoja par iedvesmas avotu vēlākajai Baireitas festivāla nama būvei.

Vāgnera zālē ar savu mūziku viesojušās tādas klasiskās mūzikas zvaigznes kā komponisti Hektors Berliozs un Ferencs Lists, kā arī izcilā pianiste un komponiste, Roberta Šūmaņa sieva Klāra Šūmane.

Šobrīd 1782. gadā pēc arhitekta Kristofa Hāberlanda projekta celtais nams ir sliktā stāvoklī un jau 12 gadus ir slēgts. Namu apsaimnieko aģentūra "Valsts nekustamie īpašumi", bet par tā tālāko nākotni nav skaidrības. Kā variants katastrofālā stāvoklī esošā nama renovācijai jau pirms trim gadiem tika izvirzīts publiskās privātās partnerības modelis, kurā, no vienas puses, iesaistītos valsts, no otras – privātais partneris, kas tiktu izvēlēts konkursa kārtībā. Taču savu vērtējumu par šo piedāvājumu vēl arvien nav sniedzis Ministru kabinets.

Lai uzsvērtu Vāgnera zāles kā svarīgas kultūras telpas nākotni, pērnruden tika rīkota zibakcija “#VāgneRīga”, kuras laikā  pustūkstotis koristu, dziedot Svētceļnieku dziesmu no operas “Tanheizers”,  devās simboliskā gājienā no Doma laukuma līdz vēsturiskajai ēkai komponista vārdā nosauktajā Vecrīgas ielā.

Gan šo, gan 22. maijā gaidāmo zibakciju rīko Rīgas Riharda Vāgnera biedrība – viens no tās līdzdibinātājiem ir arī pats Egils Siliņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti