Hermanis: Būs jāskaidro, kāpēc operas vadība uzticēta piensaimniecības speciālistei

Nākamajam ministram būs sarežģīts uzdevums – izskaidrot pārējai pasaulei, kāpēc Latvijas Nacionālās operas vadība uzticēta piensaimniecības speciālistei, šādi kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes jauniecelto Latvijas nacionālās operas (LNO) vadības izvēli komentēja Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.

„„Nacionālajai apvienībai” jāsaprot, ka hunveibinu metodes neiederas 21. gadsimta Eiropā. Ja [līdzšinējais LNO vadītājs Andrejs] Žagars ir slikts vadītājs, tad viņš jānomaina ar civilizētām metodēm, ievērojot labas pārvaldības procedūras,” viņš norādīja, piebilstot, ka pretējā gadījumā Latvija var nokļūt Ungārijas situācijā, kur jau otro gadu nacionālie radikāļi veic tīrīšanas kultūras iestādēs, vadoties no ideoloģiskiem apsvērumiem.

Viņš bažījās, ka 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, tā varētu nokļūt pazemojošā situācijā. „To nevaram pieļaut. Nākamajam [kultūras] ministram būs sarežģīts uzdevums – izskaidrot pārējai pasaulei, kāpēc Latvijas Nacionālās operas vadība uzticēta piensaimniecības speciālistei. Nebūs viegli,” uzskata režisors.

Augusta beigās kultūras ministre iecēla jaunu operas valdi, ārpus tās atstājot līdzšinējo Latvijas nacionālās operas (LNO) direktoru Andreju Žagaru, kas izraisīja daudz jautājumu. Šonedēļ kultūras ministre izšķīrās Žagaru no amata atbrīvot, jo viņš esot zaudējis darba devēja uzticību. Žagars plāno vērsties tiesā.

Asus vārdus ministres rīcībai veltīja Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš sacīja, ka civilizētā pasaulē šādi jautājumus nerisina. Pilnam absurda teātrim pietrūka vien roku dzelžu uzlikšana un tūlītēja aizvešana, iepriekš izteicās Bērziņš. Savukārt premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība") piektdien pieprasīja ministres atkāpšanos.

7 komentāri
Pēteris
Žagaram vajag žagarus- Operas līdzekļus pārtērēja.
Danuta Skrible (Štrandere)
dada Žanete vienā intervijā plātījās, ka neviens nav neaizstājams, izskatās, ka par sevi viņa ir citās domās.Turas pie beņķa kā traka.Viņa savās darbībās un rīcībā un egoistiskajos gājienos (es tā gribu) ir neaizstājama.
kurts
No kultūras darbinieku kopas jāizslēdz visi no narkotikām atkarīgie, tad nebūs šizofrēniķu murgi teātros jāsastop.
Nezin...
Kada starpiba,kas so kulturu vadis,bet skaidrs viens,driz Krievi un Kiniesi latviesu tautas dziesmas dziedas un tautas dejas dejos
Etpige
Nu forši,piena specialisti beidzot ar pie kultūras tikuši.
Tāpēc, ka Maskats atteicās . Paši
Tā lūk!
ize
Nav grūti paskaidrot - lai pienācīgi nomainītu restorānu speciālistu :)
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti