«Radio Naba» aicina piedalīties fotokonkursā «Distance»

Par godu Latvijas Radio 6 – Latvijas Universitātes “Radio Naba” 18. dzimšanas dienai tiek izsludināts fotokonkurss ar tēmu “Distance”. 18 žūrijas izvēlēti labākie darbi dosies ceļojošajā fotoizstādē “18x18", kā arī piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Trīs konkursa labāko fotogrāfiju autori papildu saņems “Radio Naba” sadarbības partneru balvas, tajā skaitā no festivāla “Laba daba 2021”.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, kad “Radio Naba” aicināja ikvienu radoši izpausties par tematiku, kuras centrā atradās radio un viss, kas ar to saistīts, arī šogad fotokonkurss izaicina kā topošo, tā esošo fotomākslinieku radošumu un viņu fotoaparātu objektīvus. Līdz 9. novembrim (ieskaitot) ikviens var pieteikties dalībai šajā konkursā, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu. Turpat atrodami konkursa noteikumi. Konkurss paredzēts visām vecuma grupām un tajā viens dalībnieks var iesniegt 1–2 fotogrāfijas. Visa informācija par konkursu pieejama “Radio Naba” mājaslapā.

Konkursa tēmas interpretācija, kā ierasts, paver plašas iespējas. Pēc definīcijas distance ir attālums starp priekšmetiem vai ķermeņiem telpā vai laikā, atstatums, tāliene, laika posms. Radio distanci salauž. Klausoties radio, distance ir klātesoša un vienlaikus nejūtama. Radio vienmēr pastāvējis distancē starp radioaparātu un klausītāju, distancē starp cilvēku pie mikrofona, mūziku un frekvenci. No šī gada marta vārds “distance” ieguvis citu skanējumu. Ievērot distanci vairs nav introverto īpatnība, tā ir izdzīvošanas mantra. “Kā redzat, konkursa tēmas improvizācijai ir bezgalīgas iespējas,” atzīmē “Radio Naba” konkursa rīkotāji.

Katrs fotokonkursa dalībnieks var parādīt savu redzējumu par izvēlēto konkursa tēmu. Konkursa rīkotāji uzsver:

“Aicinām darbos radoši paust redzējumu saskaņā ar savu oriģinālo vēstījumu un apspēlēt kādu sev aktuālu motīvu. Kas tajā būs redzams, paliek katra paša ziņā.”

Nepastāvot nekādiem tēmu ierobežojumiem, galvenā uzmanība jāpievērš bilžu kvalitātei – tām jābūt pietiekami lielā izšķirtspējā (minimālā izšķirtspēja 3000 x 2000 px, 150 dpi). Nepietiekamas izšķirtspējas attēli dalībai konkursā netiks reģistrēti.

Žūrija (Kristaps Kalns, Toms Grīnbergs, Madars Štramdiers, Arnis Balčus, Didzis Grodzs, Sabīne Moore) vērtēs darbus pēc to mākslinieciskās un tehniskās kvalitātes, idejas un atbilstības konkursa radošajai tēmai. Konkursa 18 labākie darbi tiks paziņoti 16. novembrī. Visi 18 žūrijas izvēlētie darbi tiks apbalvoti un piedalīsies ceļojošā fotoizstādē "18x18", kā arī piedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Trīs labāko fotogrāfiju autori iegūs papildu balvas.

Fotoizstādes "18x18" ceļojums būs skatāms Latvijas Universitātē, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, ''Galerijā Centrs'', savukārt vasarā no 6. līdz 8. augustam festivālā “Laba daba 2021”.  

“Radio Naba” organizētais fotokonkurss un izstāde notiek kopš 2007. gada. Šā gada izstādes partneri Latvijas Universitāte, ''Galerija “Centrs”, izdevniecība “Neputns”, žurnāls “Fotokvartāls”, ķultūras pils “Ziemeļblāzma”, portāls LSM.lv un starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Laba daba”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt