LTV Ziemassvētkos piedāvās koncertus, ģimenes filmas un baletu

Šogad Ziemassvētkos Latvijas Televīzija aicina ikvienu palikt un svinēt mājās. Tādēļ savā Ziemassvētku programmā LTV sagatavojusi filmas, koncertus un citas pārraides visai ģimenei. Ziemassvētku vakarā būs unikāla iespēja noskatīties Sanktpēterburgas Marijas teātra baleta izrādi “Riekstkodis”, tāpat LTV attālināti ļaus vērot dievkalpojumus, dokumentālu stāstu par fonda “Nāc līdzās!” jauniešiem un vairākas ģimenes filmu televīzijas pirmizrādes.

Ziemassvētku vakars

24. decembrī LTV piedāvās gan pārraides vismazākajiem skatītājiem, gan ģimenes filmas, gan tradicionālos svētku dievkalpojumus Doma baznīcā un tiešraidē no Vatikāna.

Pulksten 10.15 dāvanā vismazākajiem skatītājiem LTV piedāvās dziedāt kopā ar bērnu iemīļoto Tutu un Lapsu “Tutas koncertā”. Kocertieraksts notika šī gada septembrī, bet, lai mazajiem skatītājiem būtu interesantāka koncerta skatīšanās ekrānos, tas papildināts ar animācijām. Pulksten 11.05 būs vērojama komēdija “Kā izglābt Ziemassvētkus”, bet pulksten 16.00 – televīzijas pirmizrāde ģimenes filmai “Ziemassvētku stāsts”, kas ļaus sapņot un iztēloties, no kurienes nāk un kur dzīvo Ziemassvētku vecītis.

Spēka vārdus Ziemassvētkos LTV1 skatītājiem “Bīskapu apsveikumā” pulksten 14.30 teiks Visaugstisvētītais Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs, Romas Katoļu Baznīcas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns un Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Tam sekos ieskats tajā, kā svētkus gaida Svētā Pāvila katedrālē Londonā – dokumentālā filma “Ziemassvētki Svētā Pāvila katedrālē”.  Šī filma īpaša ar to, ka pirmo reizi vēsturē ir atļauts dokumentēt šo sagatavošanās procesu, kas patiesībā sākas jau rudenī. Pulksten 18.20 LTV1 būs vērojams tradicionālais dievkalpojums no Doma baznīcas, kurā uzrunu teiks arhibīskaps Jānis Vanags, muzicēs solisti Kristīne Zadovska un Daumants Kalniņš, ģitārists Kaspars Zemītis un citi. Savukārt pašā vakarā – pulksten 22.45 tiešraidē no Vatikāna būs iespējams vērot Ziemassvētku Ganu svēto misi. Savukārt 25. decembrī pulksten 13.00 būs iespējams vērot pāvesta uzrunu pasaulei “Urbi et Orbi” jeb “Pilsētai un pasaulei”.

24. decembra, Ziemassvētku vakara, programmā pulksten 20.40 LTV1 skatītājiem būs unikāla iespēja noskatīties Sanktpēterburgas Marijas teātra baleta izrāde “Riekstkodis”. Tas ir stāsts bērniem un pieaugušajiem Pētera Čaikovska mūzikas pavadījumā – par Ziemassvētku brīnumu, meiteni Mariju un rotaļlietām, kas atdzīvojas svētku naktī. Šī iestudējuma horeogrāfs ir Vasilijs Vainonens, diriģents Valērijs Gergijevs, galvenajās lomās – Renāta Šakirova un Dāvids Zaļejevs.

Pirmie Ziemassvētki

Pirmajos Ziemassvētkos – 25. decembrī – pulksten 14.55 televīzijas pirmizrādi piedzīvos franču ģimenes filma “Remī bez ģimenes”, kas ir stāsts par bāreņa dzīvi un negaidītiem pārsteigumiem 19. gadsimta Francijā. Vakarā, pulksten 20.40, televīzijas pirmizrāde citai Eiropas ģimenes filmai – čehu komēdijai “Pēdējā aristokrāte”, kurā negaidītās situācijās un amizantās problēmās iekuļas ņujorkieši, kuri manto veselu pili Čehijā.

Jau vairākus gadus Latvijas Televīzija ieraksta un pārraida labdarības fonda “Nāc līdzās!” mākslas festivāla laureātu Ziemassvētku koncertu. Tajā bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām dzied, dejo un muzicē kopā ar profesionāliem mūziķiem. Šogad Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma “Līdzās sapnim”, kas būs stāsts par to, kā jaunieši fonda kopienā atrod atbalstu, viens otru un piepilda savus mērķus. Filmas idejas un scenārija autore ir Jolanta Muižniece, režisore – Zita Kaminska, bet galvenais operators – Uvis Burjāns. Filma būs skatāma pulksten 16.55. Tāpat, neskatoties uz ierobežojumiem un grūtībām, arī šogad noticis labdarības koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos” – tā ierakstu no Ventspils koncertzāles “Latvija” būs iespējams vērot pulksten 18.20.

Dokumentālā filma “Līdzās sapnim”

Klasiskās mūzikas cienītāji pulksten 22.45 varēs novērtēt slaveno “Vīnes filharmoniķu” ikgadējo vasaras brīvdabas koncertu Šēnbrunnas pils parkā Austrijā. Šogad tajā piedalījās vācu tenors Jonass Kaufmanis, bet pie diriģenta pults – maestro Valērijs Gergijevs.

LTV7 programmā 25. decembrī pulksten 21.05 būs īpašs pārsteigums mūziklu faniem – Endrū Loida Vēbera un Tima Raisa rokoperas “Jēzus Kristus superzvaigzne” 2018. gada skatuves uzvedums ar tādām zvaigznēm kā Džons Ledžends, Sāra Bareilis, Ēriks Grenvelds, Eliss Kūpers un citiem. Šis uzvedums saņēmis piecas “Emmy” balvas.

Otrie Ziemassvētki

Savukārt Otrajos Ziemassvētkos – 26. decembrī – LTV piedāvās lielajiem un mazajiem skatītājiem divu ģimenes filmu pirmizrādes. Pulksten 10.30 mazie skatītāji varēs vērot dāņu filmu “Ziemassvētku vecīša meita”, kas stāsta par Lūsiju – divpadsmit gadus veco Ziemassvētku vecīša meitu, kura ir gatava pierādīt, ka Ziemassvētku vecīša darbu var paveikt arī meitenes.

Savukārt vakarā – pulksten 21.10 televīzijas pirmizrāde piedzīvojumu filmai “Suņa ceļojums” ar Denisu Kveidu vienā no galvenajām lomām. Ģimenes filmu “Suņa ceļojums”, kas ir drāmas “Suņa dzīves jēga” turpinājums,  pēc amerikāņu rakstnieka Viljama Brūsa Kamerona tāda paša nosaukuma romāna motīviem režisējusi Geila Mankuso.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt