Kursieša filma «Oļegs» iekļauta prestižajā Kannu kinofestivāla «Directors' Fortnight» skatē 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopdarba rezultātā tapusī Jura Kursieša psiholoģiskā drāma “Oļegs”, kas vēsta par jauna vīrieša cerībām un cīņu par labāku dzīvi, 23. aprīlī izvirzīta prestižā Kannu kinofestivāla “Directors’ Fortnight” skatei un dalībai festivālā, informēja filmas producente Alise Ģelze.

“Directors’ Fortnight”, dibināta 1969. gadā, ir neatkarīga Kannu kinofestivāla sadaļa. Līdz šim Latviju festivālā pārstāvējušas divas pilnmetrāžas spēlfilmas – 1998. gadā Eiropas kinokritiķi atzinīgi novērtēja Lailas Pakalniņas spēlfilmu “Kurpe”, savukārt pērn, 2018. gadā, par Kannu kino klasiku tika atzīta Ronalda Kalniņa filma “Četri balti krekli”. 

NKC vadītāja par filmas "Oļegs" sasniegumiem
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

“Kannu kinofestivāls ir, bija un būs katra kino veidotāja augstākais mērķis. Kannu kinofestivāls nozīmē, ka tu esi sasniedzis atzīstamu profesionalitāti, izturējis mežonīgu konkurenci un ka šī filma, kas vispirms tiks izrādīta Kannās, pēc tam ļoti intensīvi ceļos pa pasauli. Iespējams, šo filmu nopirks izrādīšanai daudzās pasaules valstīs. Jo filmai piedalīties Kannu kinofestivālā – tas jau ir zīmogs,” par sasniegumu stāstīja Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Filmas "Oļegs" pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda.

Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama. 

Galveno lomu filmā atveido Lietuvas jaunais talants Valentīns Novopolskijs. Otrā plāna lomas atveido tādi starptautisku atzinību ieguvuši poļu aktieri kā Dāvids Ogrodņiks, Anna Pročņaka un Adams Šiškovskis. Ogrodņiks ir atveidojis vienu no galvenajām lomām ar "Oskaru" apbalvotajā  filmā "Ida", savukārt Pročņaka ir viena no galveno lomu atveidotājām  filmā "The Innocents", kas tikusi nominēta prestižajai Cēzara balvai Francijā.

Filmā līdzās zvaigžņotajam sastāvam būs redzama arī Guna Zariņa, Edgars Samītis, Jurijs Djakonovs un citi Latvijā atpazīstami aktieri. Radošajā komandā Latviju pārstāv arī producentu komanda "Tasse Film" (producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze), kas kopš tās dibināšanas 2011. gadā producējusi daudzas starptautiski atzītas un apbalvotas filmas, tostarp "Es esmu šeit", "Paradīze 89" un "Ar putām uz lūpām". Savukārt filmas māksliniece ir Laura Dišlere, kas tikko nominēta Grieķijā kā labāka filmas māksliniece filmai "Klusa Upe".

Filmas “Oļegs” režisors Juris Kursietis guvis atzinību jau iepriekš – viņa pirmā pilnmetrāžas spēlfilma "Modris" 2014. gadā pirmizrādi piedzīvoja prestižā Toronto filmu festivāla oficiālajā izlasē, savukārt Sansebastjanas filmu festivālā Spānijā Kursietis guvis žūrijas atzinību kā labākais jaunais režisors. 

“Directors’ Fortnight” ir 1969. gadā dibināta Kannu kinofestivāla sadaļa, kuras pamatā ir ideja izcelt jaunos nozares talantus, novērtēt un svinēt talantīgu režisoru spējas un veikumu, kā arī veicināt demokrātiju filmu industrijā. Starptautiska žūrija ik gadu izvērtē filmas, īpaši izceļot un novērtējot izteiksmes brīvību un drosmīgas stāstu izvēles. Starp šogad festivālam izvēlētajām filmām Latvijas vārds parādās ne tikai “Oļega” titros, bet arī filmā “Dogs Don’t Wear Pants”, kurā līdztekus Somijas radošajai komandai un kompānijai "Helsinki Filmi" producēšanā piedalījusies arī “Tasse Film”. 

Savu Latvijas pirmizrādi filma “Oļegs” piedzīvos 4. oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti