Izsludinās Rīgas Filmu fonda līdzfinansējuma konkursu ārvalstu filmu uzņemšanai

No 1. jūnija tiks pieņemti pieteikumi Rīgas Filmu fonda konkursā ārvalstu filmu uzņemšanai. Plānotā Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma summa ir 800 000 eiro, un konkursa rezultātus paredzēts paziņot jūlijā, medijus informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Līdzfinansējuma mērķis ir veicināt ārvalstu filmu uzņemšanu Rīgā un Latvijā, lai ne vien sniegtu atbalstu Latvijas kino industrijas darbības atsākšanai, bet arī stimulētu ārvalstu finansējuma piesaisti Latvijas filmu nozarei un Rīgas popularizēšanai.

Par 2020. gada konkursa nolikumu 18. maijā lēma konkursa vērtēšanas komisija.

Komisiju vada Rīgas domes Finanšu departamenta direktora pienākumu izpildītājs, Pašvaldības budžeta pārvaldes priekšnieks Uldis Rakstiņš. Komisijā darbojas Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, Rīgas domes Plānošanas, iepirkumu un kontroles nodaļas vadītāja Una Skrastiņa, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes Investīciju nodaļas galvenā projektu vadītāja Laura Frinberga-Tuklere.

Rīgas domē skaidro, ka pašvaldības līdzfinansējums veiksmīgi piesaista un izmanto ārvalstu ieguldījumu savas valsts ekonomikas sildīšanai un radošo industriju stimulēšanai.

Par konkursā atbalstāmām tiek uzskatītas visas izmaksas, kas attiecināmas uz Latvijas infrastruktūru, transporta, telpu un tehnikas īres, viesnīcu, komunālajiem, celtniecības un apsardzes pakalpojumiem, arī mākslinieciskiem un administratīviem darbiem, tādā veidā, gan ieinteresējot ārvalstu filmēšanas grupas darboties tieši Latvijā, gan arī veicinot visa veida uzņēmējdarbību Rīgā un Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti