Īsfilma «Nelaimīgais» pārstāvēs Latviju Klermonferānas īsfilmu festivālā

Šogad Starptautiskajā Klermonferānas īsfilmu festivālā (Clermont-Ferrand Short Film festival) Francijā, kas norisināsies jau 39. reizi, Latviju pārstāvēs režisora Kārļa Vītola veidotā īsfilma "Nelaimīgais".

Klermonferānas īsfilmu festivāls ir otrs lielākais un atpazīstamākais kinofestivāls Francijā, kas pulcē līdz pat 162 000 skatītāju. To ik gadu apmeklē nozares speciālisti un profesionāļi, un iesniegto filmu skaits pārsniedz 7000.

Šogad festivāls norisināsies no 3.februāra līdz 11.februārim, un organizatori sola, ka tas būs vēl grandiozāks un baudāmāks, piedāvājot elpu aizraujošu filmu klāstu, kā arī ievērojamu skaitu pārsteigumu.

Filma ‘’Nelaimīgais’’ laista klajā 2015. gadā un jau paspējusi paviesoties Starptautiskajā īsfilmu festivālā "LISFE2016" (Nīderlande), Starptautiskajā filmu festivālā "Tofifest" (Polija), Starptautiskajā īsfilmu festivālā "Taratsa" (Grieķija), Starptautiskajā filmu festivālā "Quarantine" (Bulgārija) un Starptautiskajā īsfilmu festivālā "Courant3D" (Francija).

Filma "Nelaimīgais" Klermonferānas festivālā iekļauta 3D īsfilmu kategorijā, kur bez tās būs skatāmas vēl četras filmas no Vācijas, Ziemeļkorejas, Kanādas un Francijas. Iespēja piedalīties šāda mēroga festivālā latviešu filmas komandai ir liels pagodinājums, norāda filmas veidotāji.

"Nelaimīgais" ir viena no trim stereoskopiskās jeb s3D filmas "Rīga-2041" daļām. Filmas darbība risinās Rīgā 2041. gadā, un tā stāsta par parastu rūpnīcas strādnieku Aigaru, kas, būdams labākais strādnieks visā rūpnīcā, tomēr tiek atlaists. Un iemesls ir gaužām vienkāršs - viņš šķiet pārāk nelaimīgs. Izrādās, ka visa sabiedrība ir apmāta ar "laimes kultu" un Aigaram neizdodas iekļauties šajā viltus paradigmā. Tomēr, lai atgūtu savu darbu, Aigars ir spiests pakļauties un iepazīt šo pozitīvisma apmātību, un tas dod viņam iespēju saskatīt ko tādu, ko citi neredz.

Filmu "Rīga-2041" veidoja studija "URGA" sadarbībā ar "Vides filmu studiju", un filmas uzņemšanu atbalstīja nodibinājums "Rīga 2014" un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Scenārija ideju atlases nolūkos 2013. gada janvārī tika īstenots starptautisks konkurss. "Rīga-2041" pārstāv zinātniskās fantastikas filmu žanru, tā uzņemta s3D formātā. Filmas pirmizrāde notika 2014.gada decembrī programmas "Rīga - Eiropas kultūras galvaspilsēta" ietvaros.

Filma ir saņēmusi speciālbalvu "3DKIFF" Starptautiskajā Stereoskopisko Filmu Festivālā Korejā un "Lielo Kristapu" kategorijā "Labākais mākslinieks".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti