Ginta Zilbaloža filma «Projām» piedzīvos pasaules pirmizrādi Anesī un Zagrebas konkursos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Režisora Ginta Zilbaloža pirmā pilnmetrāžas animācijas filma “Projām / Away” jūnijā startēs festivālu Annecy un “Animafest Zagreb” konkursa programmās, informēja Nacionālajā kino centrā.

Režisora Ginta Zilbaloža debijas pilnmetrāžas animācijas filmai “Projām" pasaules pirmizrāde būs kinofestivālā “Animafest Zagreb” – šis Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā notiekošais festivāls, kas dibināts 1972. gadā, ir otrs vecākais animācijas festivāls pasaulē un gadu gaitā kļuvis par vienu no svarīgākajiem animācijas gada notikumiem Eiropā. Šogad tas norisināsies no 3. līdz 8. jūnijam.

Ginta Zilbaloža filma “Projām” kopā ar septiņām citām pilnmetrāžas filmām ir atlasīta Zagrebas "Animafest" galvenajam pilnmetrāžas filmu konkursam “Grand Competition” un programmas aprakstā iekļauta kā pirmā, sekojot raksturojumam “… dažkārt lieliskas filmas rodas ne tikai milzīgā darba grupā un ar lieliem finansiāliem ieguldījumiem, bet piedzimst ārkārtīgi rūpīgā darbā un talantīgā apsēstībā, kas pārņem ekstraordināru vienpatni. Tas ir gadījums ar jauno Latvijas autoru Gintu Zilbalodi un viņa filmu "Projām…”

75 minūtes garā filma “Projām” ir stāsts par puisi un putniņu, kuri ar motociklu ceļo pa mistisku salu, mēģinādami nonākt mājās un aizbēgt no tumšā gara, kas seko viņiem pa pēdām. Visus filmas veidošanā nepieciešamos darbus trīsarpus gadu garumā, tai skaitā scenārija rakstīšanu, tēlu un fonu animāciju, montāžu, skaņas dizainu un šajā filmā arī mūziku, ir veidojis pats režisors Gints Zilbalodis.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Away Trailer from Gints Zilbalodis on Vimeo.

Nedēļu vēlāk filma Projām sacentīsies arī pasaulē lielākajā animācijas festivālā Anesī, Francijā, – galvenajai skatei paralēlajā konkursā “Feature Film Contrechamp. Pasaulē lielākais un vecākais animācijas festivāls, kura atlases komisijai ik gadu piesaka vairāk nekā 3000 filmu no visas pasaules, šogad notiek no 10. līdz 15. jūnijam. Anesī festivāla filmu tirgū MIFA strādās arī Latvijas animatoru delegācija, šogad filmu tirgū pirmoreiz tiks iekārtots kopīgs Baltijas valstu stends.

Mākslinieks, animators un režisors Gints Zilbalodis dzimis 1994. gadā un par kino interesējies jau no ļoti agras bērnības; absolvējis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu. Ginta Zilbaloža animācijas īsfilmām “Aqua” (2012), “Prioritātes” (2014), “Sekotāji” (2014) un “Nedzirdams” (2015) internetā kopā ir vairāk nekā 2 miljoni skatījumu un tās ir publicētas vairākās prestižās mājaslapās (Cartoonbrew, Vimeo Staff Picks, Short of the Week). Īsfilma “Prioritātes” ir piedalījusies 46 starptautiskos filmu festivālos un saņēmusi balvu Otavas starptautiskajā animācijas filmu festivālā (OIAF), kas ir lielākais animācijas festivāls Ziemeļamerikā, bet festivālā “Animafest Zagreb” īsfilma “Prioritātes” tika atlasīta studentu īsfilmu konkursam.

Savukārt Ginta Zilbaloža jaunākā īsfilma “Oāze” (2017) Nacionālajā kino balvā “Lielais Kristaps” ieguva žūrijas speciālbalvu.

Ginta Zilbaloža debijas pilnmetrāža “Projām” ir saņēmusi finansiālu atbalstu no Valsts Kultūrkapitāla fonda un maija vidū jau tiek demonstrēta uz starptautiskiem ekrāniem – 16., 18. un 19. maijā notiek filmas tirgus seansi Kannu festivāla filmu tirgū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti