Baltijas jūras dokumentālās filmas - Rīgā un vēl sešās pilsētās

No 7. līdz 11. septembrim notiks Nacionālā Kino centra organizētais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (Baltic Sea Docs) – starptautisks pasākums kino profesionāļiem un skatītājiem. Šogad forums atzīmē savu 20. pastāvēšanas gadu. Foruma filmas tiks demonstrētas ne vien Rīgā, bet arī sešās pilsētās Latvijas reģionos – Cēsīs, Jēkabpilī, Rēzeknē, Valmierā, Ventspilī un Talsos, informē foruma pārstāve Dārta Ceriņa.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums izziņo seansu plānu Rīgā un reģionos. Filmu skate „Ārpus laba un ļauna” kino cienītājiem Rīgā, kinoteātrī „K.Suns”, piedāvās deviņu filmu programmu, ko veido profesionāļu un skatītāju atzinību izpelnījušies darbi no Venēcijas, Tribekas un Sandensas kinofestivāliem, IDFA, AFI Docs, CPH:DOX, „Doc Leipzig” u.c. Spilgtu un satricinošu kino pieredzi sagādās programmas „Ārpus laba un ļauna” atklāšanas filma – norvēģu režisora Pola Refsdāla intīmais „Al-Qaeda” pašnāvnieku-spridzinātāju portretējums „Dugma: Poga” (The Button, 2016). Savukārt režisora Stīva Hūvera dokumentālās filmas „Gandrīz svētais” (Almost Holy, 2015) uzmanības centrā ir ukraiņu mācītāja Genādija Mohņenko harizmātiskā un pretrunīgā personība. Garīdznieks par savu misiju izvirzījis ielas bērnu glābšanu no narkotiku un alkoholisma posta. Sinefīli un mākslas kino cienītāji novērtēs Lorijas Andersones vizuālo eseju „Suņa sirds” (Heart of a Dog, 2015), kur ievērojamā multimāksliniece un mūziķa Lū Rīda dzīvesbiedre dalās domās par mīlestību, attiecībām ar māti un mīļoto suni, budistu mācību un pasaules mainīgo realitāti. Lai radītu papildu iespēju diskusijām par filmu tematiku, Rīgā plānotas tikšanās ar to veidotājiem. Ar kinoteātrī „K.Suns” izrādītajām filmām un seansu plānu iespējams iepazīties šeit.

Latviju apceļos četras foruma programmas „Ārpus laba un ļauna” filmas – līdzās filmai „Dugma:Poga” reģionos tiks izrādīta arī terorisma tematikai veltītā filma „Kaujinieki no ziemeļiem” (Warriors from the North, 2014, rež. Nasibs Farahs, Sērens Stīns Jespersens). Programmu papildinās Zviedrijā dzīvojošā poļu dokumentālā kino klasiķa Jeržija Sladkovska filma „Dons Žuans” (Don Juan, 2015), kas preparē ar autismu sirgstošā Oļega un viņa mātes Marinas kompleksās attiecības, kā arī mūsu izpratni par normālo un anormālo sabiedrībā. Savukārt Vācijas un Argentīnas filma „Mūsu pēdējais tango” (Our Last Tango, 2015, rež. Germans Krāls) ir kaislīgs stāsts par tango filozofiju un partnerību dzīvē. Filma seko Argentīnas visu laiku slavenākajam tango pārim – Marijai Njevesai Rego (80) un Huanam Karlosam Kopesam (83). Tieši pateicoties Huanam un Marijai, tango ir šķērsojis savas valsts robežas, nokļuvis uz Brodvejas skatuves un piedzīvojis renesansi. Ar reģionos izrādītajām filmām un seansu plānu iespējams iepazīties šeit.

Skolēniem, studentiem, pensionāriem un kinoprofesionāļiem, uzrādot apliecības, visi seansi būs pieejami bez maksas. Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.

Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar „Radošā Eiropa Media” biroju un „European Documentary Network”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti