Atsāk spēlfilmas «Džimlai Rūdi Rallallā!» filmēšanu

Sestdien, 6.aprīlī, filmu studija F.O.R.M.A., pateicoties tikko piešķirtajam Nacionālā kino centra finansējumam, atsāk nacionālās pilnmetrāžas spēlfilmas „Džimlai Rūdi Rallallā!” filmēšanu. Tiks pabeigta ziemas un agra pavasara ainu filmēšana.

Pagājušajā vasarā tika filmētas epizodes, kas saistītas ar varoņu dzīvi pansionātā un viņu gaitām armijā. Lielāko daļu laika aktieri, 30 Latvijas teātra un kino vecmeistari, pavadīja Ādažu poligonā, ieģērbti armijas formās un aprīkoti ar īstu ekipējumu.

„Džimlai Rūdi Rallallā!” ir traģikomēdija, tās sižets ir cieši saistīts ar pensionāru vecumdienām, viņu psiholoģisko atstumtību. Vecie ļaudis pārdzīvo notiekošo valstī, asi diskutē par problēmām un vēlas būt vajadzīgi sabiedrībai. Filma stāsta par kāda pansionāta iemītniekiem, kuri izvēlas aktīvu rīcību, atsakoties no pensijām un dodoties dienēt armijā, lai palīdzētu Latvijai krīzes situācijā.

Starptautisku mediju, premjera un aizsardzības ministra interese par pensionāru idejām, bomžu sarunas atkritumu izgāztuvē, filmas varoņi veikalā, notikumi Ministru kabinetā – tās ir tikai dažas epizodes, kas tiks filmētas tuvākajā nedēļā. Pēc tam filmēšana būs pabeigta un sāksies spēlfilmas „Džimlai Rūdi Rallallā!” montāža un ieskaņošana.

Filmu veido režisoru tandēms Jānis Cimermanis un Māris Putniņš, kuru kopdarbība vairāk zināma pēc lielu popularitāti ieguvušajām leļļu filmām „Avārijas Brigāde”. Māris Putniņš ir arī filmas idejas un scenārija autors. Spēlfilmas „Džimlai Rūdi Rallallā!” producents ir Gatis Upmalis („Labās rokas”, „Ūdensbumba resnajam runcim”, „Mazie laupītāji”, „Vientuļā sala”), operators Andrejs Verhoustinskis, mākslinieks Mārtiņš Milbrets.

Spēlfilmai „Džimlai Rūdi Rallallā!” izdevies sapulcināt Latvijas populāro kino un teātra vecmeistaru ziedu. Filmā darbojas Juris Strenga, Ģirts Jakovļevs, Astrīda Kairiša, Jakovs Rafalsons, Aina Karele, Olga Dreģe, Gunārs Placēns, Velta Skurstene, Pēteris Liepiņš, Marks Ļebedevs, Velta Straume, Baiba Indriksone, Uldis Dumpis, Aivars Kalnarājs, Ļevs Birmanis, Jānis Paukštello, Ingrīda Andriņa, Arno Upenieks, Rūdolfs Plēpis, Uldis Norenbergs, Imbi Strenga un citi. Jaunajā kino filmējas arī Mārtiņš Egliens, Juris Bartkevičš, Mārtiņš Vilsons, Juris Žagars un vēl daži jaunākas paaudzes aktieri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti