FOTO: Sākta daudzsēriju spēlfilmas «Pansija pilī» filmēšana

Kuldīgas novada Padurē sākta daudzsēriju spēlfilmas "Pansija pilī" filmēšana, kas top pēc rakstnieka Anšlava Eglīša populārā romāna "Pansija pilī" motīviem. Daudzsēriju filma septiņās spēlfilmas un vienā dokumentālā sērijā izseko vienas vasaras notikumiem, kad dzejnieks Viktors Eglītis dāvanā no valsts 20. gadsimta 20. gados saņem vācbaltu baronam piederējušu nolaistu un izdemolētu 150 gadus vecu muižu ar visiem tās pagātnes iemītniekiem, informēja studijas "Mistrus Media" pārstāvji.

"Daudzsēriju filma atainos aizraujošus un komiskus notikumus astoņās sērijās, kurās topošais rakstnieks Anšlavs Eglītis kopā ar brāli Vidvudu, tēvu Viktoru un viņa dzīvesbiedri Hildu Vīku sāk muižas atjaunošanas darbus, vienlaikus tajā atverot pansiju, kas kļūst par apkārtnes iedzīvotāju, pagātnes rēgu, pilsētas viesu un latviešu inteliģences attiecību krustpunktu un vienas vasaras skatuvi 20. gadsimta 20. gadu Latvijai," ieskicēts darba pieteikumā.

Anšlava Eglīša romāns "Pansija pilī", kura motīvi iekļauti seriāla sižetā, ir darbs, ko raksturo spraigs sižets, humors un pārdomas, kas sniedz ieskatu 20.–30. gadu Latvijas elites dzīvē un tiek veidots komēdijas žanrā. Anšlavs Eglītis šo darbu uzrakstīja ar laika distanci 1962. gadā Amerikā, un ievadā pats Eglītis rakstīja, ka "senā, gaišā pasaule atveras, senie jaukie ļaudis ir atkal visapkārt, un es redzu tos tik dzīvi, ka tagadne izbālē un liekas nenozīmīga". Līdzīgi kā romāns, arī filma stāstīs par jaunas ģimenes centieniem atjaunot valsts piešķirtu īpašumu un dzīvi attēlos tā laika prominentākās kultūras personības – Anšlava Eglīša tēvu dzejnieku Viktoru Eglīti (1877–1945), gleznotāju Hildu Vīku, dzejnieku, rakstnieku Edvartu Virzu (1883–1940), gleznotājus Konrādu Ubānu (1893–1981), Voldemāru Toni (1892–1985), Romanu Sutu (1896–1944), un izdevēju Miķeli Goperu (1908–1996).

Daudzsēriju filmā vēsturiskos Anšlava Eglīša romāna varoņu atveidos aktieri Gundars Āboliņš, Rihards Zelezņevs, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Juris Strenga, Dana Bjorka, Dace Eversa, Lāsma Kugrēna, Olga Dreģe, Jānis Jarāns, Alise Dzene, Kaspars Dumburs, Artūrs Skrastiņš, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Inese Kučinska un daudzi citi.

Romāna darbība notiek Eglīšu ģimenes jaunajā īpašumā Turaidas pagasta Inciemā, ko viņiem piešķīrusi valdība Latvijas brīvvalsts pirmsākumos, agrārās reformas laikā, bet filmas izveides mākslinieciskajām vajadzībām tiek izmantota Kuldīgas novada apkārtne un Padures muiža. Filmēšana turpināsies visu vasaru Kurzemē, un filma pie skatītājiem visā Latvijā nonāks 2024. gada sākumā.

Daudzsēriju filmas režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone, Dāvis Sīmanis un dokumentālajai sērijai – Gints Grūbe, filmas operators Andrejs Rudzāts, scenāriju veidojuši Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, filmas galvenā māksliniece Kristīne Jurjāne, mākslinieks Jānis Kalniņš, grima māksliniece Ilze Trumpe, kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā, producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Seriāls top filmu studijā "Mistrus Media", kas iepriekš veidojusi daudzsēriju filmu "Emīlija. Latvijas preses karaliene", kas 2022. gadā ieguva nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" un sabiedrisko mediju balvu "Kilograms kultūras" un bija visvairāk skatītā Latvijas filma kinoteātros 2022. gadā. Studijā tapušas vairākas starptautiski un Latvijā atzītas vēsturiskas filmas – "Janvāris" (režisors Viesturs Kairišs, 2022), "Melānijas hronika" (režisors Viesturs Kairišs, 2016), "Tēvs Nakts" (režisors Dāvis Sīmanis, 2018) un šobrīd tiek pabeigta filma "Marijas klusums" (režisors Dāvis Sīmanis) par mēmā kino zvaigzni Mariju Leiko un latviešu teātri "Skatuve".

Daudzsēriju filmas tapšanu atbalsta Nacionālais kino centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti