Rīgas svētku programma šogad – bez masu pasākumiem; aicina cilvēkus svinēt atbildīgi

Ar pirmajiem pasākumiem 14. augustā sākas Rīgas svētku nedēļas nogale, kad galvaspilsēta svin savu 819. dzimšanas dienu. Vīrusa draudu dēļ programma šogad veidota mazāk apjomīga, lai apmeklētājiem būtu iespējams baudīt svētkus, ievērojot piesardzības pasākumus, norāda pašvaldībā. Rīgas svētki 14. augustā sāksies ar pateicības koncertu “Manai Rīgai”, tematiskām pastaigām, sporta aktivitātēm, izrādi bērniem un vairākiem muzikāliem notikumiem.

Tikmēr epidemiologi uzsver: uz svētkiem nedrīkst doties slims, bet pasākumu laikā vajadzētu bieži mazgāt rokas un izvairīties no vietām, kur drūzmējas daudz cilvēku. Rīgas svētki šogad notiks dažādās pilsētas vietās – Spilves lidlaukā atzīmēs aviācijas svētku simtgadi, Mežaparkā improvizētā piknikā aicinās iemēģināt jaunās estrādes akustiku, būs arī svētku programma Tērbatas ielā, Vidzemes tirgū un citās Rīgas apkaimēs.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktore Baiba Šmite par Rīgas svētkiemMāra Rozenberga

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktore Baiba Šmite stāsta: "Rīgas svētku programma ir pilnīgi atšķirīga no citiem gadiem, jo nav liela mēroga pasākumu – nav krastmalas pasākumu, uguņošanas, lielu pasākumu, rēķinoties, ka tas viss pulcē milzīgu skaitu cilvēku. Esam izvēlējušies veidot lielākoties projektus apkaimēs un maza mēroga pasākumus. (..) Protams, ar visu projektu veidotājiem ir notikušas nopietnas sarunas par to, kādi ir nosacījumi. Ir bijušas vairākas tikšanās ar valsts un pašvaldības policiju par tiem projektiem, ko viņi uzskata par bīstamākajiem – ko papildus darīt, kā reaģēt, kurā brīdī pasākumu pārtraukt, ja vairs nevar kontrolēt situāciju.

Bet mēs ļoti ceram uz skatītāju līdzdalību un atbildību, jo bez tās pasākumi nevarēs notikt veiksmīgi.”

2020. gada Rīgas svētki sāksies ar Raimonda Paula koncertprogrammu “Manai Rīgai”, kas būs kā pateicība par pašaizliedzīgu un profesionālu darbu, iesaistoties Covid-19 ierobežošanā un novēršanā. Koncertu apmeklēt ielūgti Rīgas institūciju darbinieki – mediķi, policisti, sociālie darbinieki, ugunsdzēsēji, zemessargi un citi. Koncertā skanēs mūzika, kas tapusi kā īpašs Maestro veltījums Rīgai, kā arī jau zināmas un iemīļotas komponista melodijas. Ikvienam interesentam būs iespēja redzēt šī koncerta ierakstu 16. augustā LTV1 ēterā pulksten 21.10.

Piektdien iedzīvotāji un pilsētas viesi varēs baudīt vairākus muzikālus notikumu.

Dienas laikā Rīgas centrā un apkaimēs risināsies Brīvdabas muzeja Gadatirgus 50. sezonas ceļojošā zaļumballe ar diksilenda mūziku.

Kultūras centrā “Mazā ģilde” skanēs senā mūzika solistu un instrumentālistu sniegumā koncertā “Muzikālais ceļojums uz seno Rīgu”, savukārt VEF Kultūras pilī valdīs džeza noskaņas Orķestra “Rīga” koncertā “Pastaiga pa džeza vēstures takām”.

Svētku noskaņu pilsētā raisīs festivāla “Rīga Jūrmala” muzikālie vakari, kas jau no piektdienas būs dzirdami Kronvalda parkā.

Mazjumpravas muižā skanēs svētku ieskaņas koncerts, pasākumi risināsies arī Tērbatas vasaras ielā, bet Imantas kultūras centrā notiks Zīmējumu teātra izrāde visai ģimenei “7 pasakas par Ņukucīti.” 

Jau no svētku pirmās dienas interesentiem būs iespēja izbaudīt un iesaistīties tematiskās pastaigās. Ģimenes kopā ar bērniem varēs doties garākā pastaigā pa vecpilsētu un reizē piedalīties izglītojošā spēlē, kurā ikviens var kļūt par uzvarētāju un saņemt godpilno Vecrīgas eksperta nozīmīti. 

Apmeklētāji aicināti izbaudīt arī virtuālu kino pastaigu, kuras laikā būs iespēja iepazīt tās vietas, kur tapušas leģendāras filmas un filmējušās daudzas Latvijas un ārvalstu kinozvaigznes.

Rīgas dzimšanas dienas svinībās, kā allaž, ir iespēja gan vērot, gan iesaistīties sportiskās aktivitātēs. Savu sportisko meistarību ikviens varēs pārbaudīt izturības vingrojumos un veselību veicinošās sacensībās Uzvaras parkā pasākumā “Veselā Rīgā vesels gars”. Sporta līdzjutējiem būs iespēja vērot sacensības skeitparku sporta veidos ar Baltijas ievērojamāko sportistu dalību sacensībās “Rīgas skeitparku sporta kauss 2020”, kā arī līdzi just sportistiem starptautiskajās sacensībās vindsērfingā “Baltic Challenge Cup”.

Atzīmējot galvaspilsētas dzimšanas dienu, Rīgas vēsturiskajā centrā un apkaimēs būs apskatāma izstāde – informatīvi stendi “Šajā vietā pirms… gadiem”, Latvijas Nacionālā arhīva logos varēs redzēt izstādi “Laika mašīnā cauri Vecrīgai”, bet Imantā pie kultūras centra būs vērojama vides instalācija “Imanta mostas”.

Svētku organizatori aicina pasākumu apmeklētājus ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un Slimību profilakses kontroles centra rekomendācijas saistībā ar Covid-19 izplatību. Lai svētkos nodrošinātu epidemioloģisko drošību, pastāv iespēja, ka kādā no pasākumiem nebūs iespēja piedalīties visiem apmeklētājiem. Tāpat organizatori atgādina, ka vairākas svētku norises pieejamas ar bezmaksas ielūgumiem, kas limitē apmeklētāju skaitu.

Rīgas svētku programma ir pieejama mājas lapā www.rigassvetki.lv, programmā ir iespējamas arī izmaiņas. Jaunumiem var sekot līdzi Rīgas svētku sociālo tīklu “Twitter”, “Facebook” un “Instagram” kontos. Kā katru gadu, arī šogad, būs izvietota informācijas telts pie Laimas pulksteņa un pieejami svētku programmas bukleti tūrisma informācijas centros un pasākumu norises vietās.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas pašvaldība, tos organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem – uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti