Rīta Panorāma

LatvijasRepublikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā orķestra «Rīga» koncerts «Mūsu Latvija»

Rīta Panorāma

Sarunas starp Kipras grieķu un turku līderiem arvien neizdodas

Velo kino festivāls «Kino pedālis»

Maija sākumā notiks velo kino festivāls «Kino pedālis»

Velo kino festivāls “Kino pedālis” jau sesto gadu aicina saslēgt vienā ritmā velo braukšanu un kino skatīšanos. Kā paziņojumā medijiem skaidroja organizatori, festivāla norise šogad pielāgota epidemioloģiskajai situācijai un valstī noteiktajiem ierobežojumiem.

Festivālā gaidāma gan kino skatīšanas, gan īpaši izstrādāti maršruti: “Ģimeņu pedālis” – 8 km, “Puspedālis” – 30 km un “Dižpedālis” – 55 km, kuri, kā sola organizatori, ar interaktīvas spēles palīdzību izvedīs pa filmu cienīgiem līkločiem Valmieras apkārtnē. Savukārt tie, kuri 2. maijā netiks uz Valmieru, doties spēlē ar velosipēdu, vienlaikus atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumus, varēs arī ar “Cilpošanas spēles” palīdzību paša izvēlētā maršrutā Latvijā un visā pasaulē.

Kino nakts 1. maijā

Sestdienas, 1. maija, vakarpusē festivāls aicina doties uz kinoteātri katram savās mājās. Skatītājiem sagatavota piecgades filmu izlase filmām, kurās neiztrūkstoša loma atvēlēta velosipēdam. Lai radītu sajūta, ka filmas visi skatās kopā, tās tiks translētas noteiktā laikā un vietā – festivāla mājaslapā.

Programma

  • 18.00 – atklāšanas tiešraide;
  • 19.00 – “Rīgas kungi” (Adriana Roze, 2015, Latvija, 26 min.);
  • 19.30 – “Ledus ceļš” (Ben Page, 2018,  Lielbritānija, 24 min.);
  • 20.00 – “Radžeša sapnis” (Joey Schusle, 2019, Nepāla, 19 min.);
  • 20.30 – “Zilonis un velosipēds” (Olesya Shcukina, 2014, Francija, 9 min. /animācijas filma);
  • 20.45 – “Plāns c-14 2” (Nico Munoz, 2018, Argentīna, 48 min.).

Velo brauciens 2. maijā

Svētdien no trīs dažādām vietām Valmierā (atkarībā no izvēlētā maršruta), sev izdevīgā laikā varēs doties kādā no īpaši “Kino pedālim” izstrādātajiem maršrutiem:

  • “Ģimeņu pedālis” – 8 km ar startu/ finišu Valmiermuižas pils parkā;
  • “Puspedālis” – 30 km ar startu/ finišu pie Valmieras dzelzceļa stacijas;
  • “Dižpedālis” – 55 km ar startu/finišu Vecpuišu parkā.

Savukārt “Kino pedāļa” spēle rādīs braukšanas virzienu un piespēlēs jautājumus par un ap kino.

Drošība pirmajā vietā

Lai izvairītos no pulcēšanās, katra maršruta sākuma punktā varēs ierasties jebkurā laikā, un spēle būs pieejama visu dienu. Lai piedalītos velo braucienā būs vajadzīgs mobilais telefons, velosipēds, “LQUIZ” lietotne, interneta pieslēgums, pieejas kods, kurš tiks izziņots festivāla mājas lapā un “Facebook”.

Organizatori uzsver, ka dalībniekiem ļoti svarīgi ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus – maskas, divi metri un braukšana atļauto mājsaimniecību ietvaros. Atrodoties uz ceļa un kustībā, svarīgi sekot līdzi ceļu satiksmes noteikumiem.     

“Kino pedālis” visā pasaulē

Kļūt par “Kino pedāļa” dalībnieku varēs arī fiziski neatrodoties uz vietas Valmierā. “Puspedāļa” spēle būs pieejama spēlēšanai visā Latvijā un pasaulē. Dalībiekam jāizvēlas sev tīkamākais maršruts 20 km rādiusā no vietas, kurā atrodas, un jāpieslēdzas spēlei lietotnē “LOQUIZ”. Brīdī, kad dalībnieks sāks kustību, lietotne piespēlēs jautājumus vai uzdevumus, kas saistīti ar “Kino pedāli”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt