Rīta Panorāma

Intervija ar Alisi Haijimu, Erlendu Zagorski, Kitiju Blūmi un Paulu Saiji

Rīta Panorāma

Grāmata par izcilu scenogrāfu - «Gunārs Zemgals. Uz un aiz skatuves»

Intervija ar Martu Kristiānu Kalniņu, Kārli Auzānu, Andri Dzeni, Emīlu Zilbertu un Armandu Treilihu

Grupa «Autobuss debesīs» 20 gadu jubileju atzīmēs ar koncertiem un jaunu albumu

Ar vairākiem īpašiem koncertiem Latvijas pilsētās šogad darbības 20. gadskārtu atzīmēs grupa “Autobuss debesīs”, koncertu repertuārā piedāvājot daudzpusīgu muzikālu retrospekciju, informēja grupas pārstāvji.

Grupas “Autobuss debesīs” jubilejas turneja sāksies ar koncertu 26. aprīlī Madonas Kultūras namā. Tāpat šī programma izskanēs gadskārtējos Imanta Kalniņa mūzikas svētkos “Imantdienas” Cēsu Pils parka estrādē 13. jūlijā. 

Savukārt viens no galvenajiem jubilejas notikumiem gaidāms rudens pusē – koncerts Rīgā, VEF Kultūras pilī 23. oktobrī. Tuvāko mēnešu laikā tiks izsludināti vēl vairāki citi jubilejas koncerti Latvijas pilsētās. Koncertos klausītāji visā Latvijā varēs dzirdēt daudzas tautā iemīļotas komponista Imanta Kalniņa dziesmas un vairākus pašu grupas dalībnieku komponētus skaņdarbus no karjeras laikā tapušā grupas repertuāra.

Viens no īpašajiem  muzikālajiem notikumiem koncertos būs grupas pirmā albuma “Viņa pastarā diena” dziesmu izpildījums, kas par godu dzejnieka Vika 80 gadu jubilejai šogad iestudēts no jauna un izskanēs gan jubilejas koncertos, gan Imantdienās. 

“Autobuss debesīs” 20 gadus krātā repertuāra klāstā ir seši skaņu ierakstu albumi, kuros iekļautās dziesmas šo gadu laikā kļuvušas ne vien par plaši pazīstamām melodijām, bet arī zīmīgu sava laika simbolu, īpaši akcentējot Imanta Kalniņa 90. gadu un mūsu gadsimta pirmās desmitgades radošo posmu.

Kā sarunā ar LTV raidījumu "Rīta Panorāma" pavēstīja grupas solists Marts Kristians Kalniņš, pēc ilgāka pārtraukuma grupa šobrīd strādā pie jauna albuma. Tajā tikšot ietvertas līdz šim tikai koncertos atskaņotās dziesmas. 

"Būtiski ir tas, ka tas nebūs studijas ieraksts, bet dzīvais ieraksts," norādīja Kalniņš. 

Jau kopš dibināšanas 1999. gadā grupa “Autobuss debesīs” ir piedzīvojusi ievērojamus panākumus, kļūstot par vienu pašām populārākajām latviešu mūzikas grupām.

Biļetes uz grupas “Autobuss debesīs” jubilejas koncertiem un Imantdienām iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs kā arī interneta vietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti