Eduarda Rozenštrauha piemiņai izdod īpašu aploksni

Latvijas Pasts izdevis īpašu aploksni un izveidojis speciālo zīmogu, godinot latviešu dziesmu autoru un mūziķi Eduardu Rozenštrauhu (1918–1992), kuram šogad apritētu 100 gadu.

Aploksnes speciālā zīmogošana paredzēta 2018.gada 13.augustā Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā "Origo" Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst.8 līdz 19, informēja LP pārstāve Gundega Vārpa.

Īpašā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un uz tās redzams ne vien Eduarda Rozenštrauha portrets, bet arī tautā iemīļotu skaņdarbu – "Vecās likteņdzirnas" un "Ai, māte Latgale" – vārdi. Aploksnes un speciālā zīmoga autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

E.Rozenštrauhs dzimis 1918.gada 13.augustā Rīgā. Jau bērnībā kopā ar brāli un māsu apguvis dažādu mūzikas instrumentu spēli. 

Komponists E.Rozenštrauhs ir autors tādiem tautā iemīļotiem skaņdarbiem kā "Zilais lakatiņš", "Pa kuru laiku nosirmoja jūra", "Tur, kur Gauja", "Tiem, kas nepārnāca", "Kādai meičai Cesvainē" un citiem. "Zilais lakatiņš" ar dzejnieces Valdas Moras vārdiem bijis iekļauts aizliegto dziesmu sarakstā laikā, kad Latvijas teritorija atradās Padomju Sociālistiskās Republikas sastāvā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti