Ar mūzikas grupu koncertiem un jauno režisoru filmu seansiem Kultūras akadēmijā atzīmēs Valpurģus

26. aprīlī Latvijas Kultūras akadēmijā no plkst. 20.00 līdz pat rīta gaismai jau 13. reizi norisināsies ikgadējais kultūras, mūzikas un maģijas festivāls “Valpurģi”, informēja akadēmijas pārstāvji.

Valpurģu nakts rīkotāji – Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Studējošo pašpārvalde “Cits skatupunkts” – ir parūpējušies par iespaidīgu nakts programmu dažādām gaumēm. Ikviens pasākuma apmeklētājs varēs baudīt dzīvo mūziku uz četrām dažādām skatuvēm, ļauties deju ritmiem, skatīties aktuālākās jauno režisoru filmas, nodoties neformālām sarunām dārzā pie ugunskura un būt liecinieks pusnakts maģijai, kad, sveicot pavasari, dārzā tiks dedzināta ragana.

Šogad uz Lielās skatuves uzstāsies LKA absolventu grupa “VIA Regīna”, grupa ,”Martas Asinis”, ”Future Jets”, ”Iron Wings”, ko iesildīs jauno izpildītāju konkursa “Iesildām Valpurģus 2019” uzvarētāji “Cryin' White”.

Uz “Chill” skatuves klausītājus jau visai tradicionāli priecēs Reinis Jaunais un grupa “Jānis”. Ar savu daiļradi iepazīstinās jauno mūziķu apvienība “Advanced Blue”. Dārzā maģisko nakti kokles skaņu pavadībā atklās pop-folka grupa “Sintēze”. Ar iespaidīgu šovu apmeklētājus pārsteigs Latvijā labi pazīstamās Drag karalienes.

Mirkli pēc pusnakts, kad ragana būs degusi ugunīgās liesmās, savu darbību LKA pagrabstāvā uzsāks skatuve “Slazds”. Tur DJ Madaras Tampes un DJ Kārļa Ķilkuta vadībā apmeklētājiem būs iespējams izkustēties elektroniskās mūzikas ritmos. Arī šogad kinomāniem un citiem interesentiem tiks piedāvāta īpaši atlasīta LKA audiovizuālās mākslas studentu un absolventu filmu programma.

Valpurģi jau izsenis pazīstami kā jauniešu mīlestības svētki, kas svinēti par godu dabas atmodai. Pēc kristīgās ticības ieviešanas šos svētkus pārdēvēja par velnu un raganu svētkiem. Šajā naktī ļauni gari, spoki un raganas pulcējas vecās pagānu ziedu un tiesas vietās, kopīgi dejojot un ļaujoties citām pagāniskām un bezdievīgām ieražām. LKA Valpurģu nakts ir kļuvusi par tradicionālu pavasara svinēšanu aktīvajā studiju periodā.

Ieeja par ziedojumiem: Latvijas Kultūras akadēmijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas un LKA Latvijas Kultūras koledžas studentiem – 5 eiro, pārējiem – 7 eiro. Pie ieejas festivāla dienā – 8 un 10 eiro. Ielūgumus no 10. aprīļa iespējams saņemt LKA teātra mājā “Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46, 202. kabinets) un LKA bibliotēkā (Ludzas iela 24). Ieeja festivālā no 18 gadu vecuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti