Mūžībā devies Dziesmu un deju svētku goda virsvadītājs Ojārs Grasis

Mūžībā devies horeogrāfs, Dziesmu un deju svētku goda virsvadītājs Ojārs Grasis - mākslinieks ar savu spilgto personību un horeogrāfijām ir ierakstījis nozīmīgu lappusi latviešu skatuviskās dejas vēsturē, informēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

83 gadus vecais Grasis bija horeogrāfs, pedagogs, Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku goda virsvadītājs, ilggadējs Ogres rajona deju kolektīvu virsvadītājs, Tautas deju ansambļa “Ritenītis” mākslinieciskais vadītājs. Spilgta personība un izcils deju skolotājs, kurš savā darba mūžā izaudzinājis vairākas dejotāju paaudzes.

Grasis beidzis būvniecības tehnikumu, dejot sācis Pumpura vidusskolā pie Osvalda Štrausa. Apdāvinātais dejotājs atrod ceļu uz Valsts filharmonijas deju ansambli “Sakta”, kur turpmāk kā Valsts filharmonijas solists kopā ar partneri S.Liberi ar raksturdejām iepriecina skatītājus Latvijā un pasaulē. 

No 1968. gada kopā ar dzīvesbiedri Zigrīdu Grasi uzsāk kolektīva vadītāja gaitas Tramvaju un trolejbusu pārvaldes Kultūras nama deju kolektīvā. No 1972. gada Ojārs Grasis strādā par deju kolektīva vadītāju deju ansamblī “Ritenītis” un atdod tam savu pedagoga, horeogrāfa talantu un enerģiju gandrīz 30 gadus. Tad seko darbs Garkalnes novadā ar senioru deju kolektīvu “Baltābele”. Strādājis arī ar Birzgales vidējās paaudzes deju kolektīvu un Ogres Kultūras centra deju kolektīvu senioriem “Ogrēnietis”.

 Sacerējis vairāk nekā 30 dejas. Viņa dejas “Noras mālā”, deju svīta “Meitu polka”, “Puišu polka”, “Polka ar mainīšanos”, “Pie cepures man zieds”, “Pagriezies, saulīt”, “Pie Dzintara jūras”, “Pļāpas” joprojām ir dejotāju iemīļotas un dejotas.

Grasis ir bijis X un XII Deju svētku virsvadītājs un XIII, XIV un XV Deju svētku goda virsvadītājs.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki aizritēs, Graša piemiņu godinot.

Atvadīšanās no Ojāra Graša 2018. gada 20. aprīlī plkst. 14.00 Rīgas krematorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti