«Dziesmusvētku tīklos» – jauns raidījums «Radio Naba» programmā

17. maijā pirmatskaņojumu Latvijas radio 6 – LU "Radio Naba" programmā piedzīvos jauns raidījumu cikls "Dziesmusvētku tīklos", kas aplūkos Dziesmu un deju svētkus neierastākā šķērsgriezumā. Raidījums ēterā būs dzirdams katru trešdienu pulksten 17.00, un to vadīs LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks, sociologs Jānis Daugavietis.

Nosaukums "Dziesmusvētku tīklos" radies, domājot par tīklu dažādajām nozīmēm. Vai tie ir komunikāciju un sadarbības tīkli, romantizēti dziesmu šūpuļtīkli vai arī zvejnieku tīkli kāda sagūstīšanai – par to lai spriež raidījuma klausītāji paši. Skaidrs ir viens, ka teju katrs tieši vai ne tik tieši ir iesaistīts Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku procesā un noskaņā vismaz reizi piecos gados. Gribot vai negribot – katrs nonāk šajos tīklos.

Raidījums piedāvās klausītājiem diskusiju, kur katrā sarunā tiks aicināti viesi, kas pārstāv gan pašu Dziesmu un deju svētku kopienu (diriģenti, komponisti, kolektīvu vadītāji), gan pētnieki un citu jomu profesionāļi (ierēdņi, politiķi, uzņēmēji). Sarunā brīvā formātā pētīs un vētīs Dziesmu un deju svētku kustību, skatot to caur savu pieredzes prizmu no zinātnes, ikdienas, svētku un citiem rakursiem. Katrā raidījuma reizē uzmanības lokā būs cita tēma – problēma, kuru viesi ar vadītāja palīdzību mēģinās šķetināt.

Kā pirmā raidījumā "Dziesmusvētku tīklos"  būs dzirdama saruna ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi (arī jauktā kora dalībnieku) un kordiriģentu, mūzikas pedagogu Edgaru Vītolu (arī Dziesmu svētku virsdiriģentu). Viesi kopā ar raidījuma vadītāju aplūkos Rīgas – svētku – amatiermākslas mijiedarbību.

Atbildot uz jautājumu par gaidām un cerībām šī gada Dziesmu un deju svētku nedēļā, Mārtiņš Staķis uzsver: "Man tā ir kā attiecību atjaunošana ar savu nāciju, ar savu tautu, ar savu valsti. Es to visspēcīgāk izjūtu Dziesmu svētku estrādē. Šobrīd Dziesmu svētki mums ir vajadzīgi tik ļoti kā nekad. Mēs esam tā sastrīdējušies pēdējo divu gadu laikā par visādiem jautājumiem, ka tieši šie svētki šobrīd varētu beidzot būt tas, kuros mēs sanākam kopā, izlīgstam un sasmeļamies spēkus arī kaut kam jaunam, lai ietu uz priekšu un izturētu vēl vienu cēlienu, kurš droši vien nesolās būt pārāk viegls."

"Dziesmusvētku tīklos" būs klausāms trešdienās pulksten 17.00, kā arī "Radio Naba" raidierakstu krātuvē.

Raidījums tapis sadarbībā ar Latvijas Universitātes Kultūras centru, producente Ieva Jurga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti