LMA studentu kolekcijas šogad būs skatāmas modes filmā «Digitalizācija»

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) modes katedras studentu darbi šogad tiks iemūžināti arī modes filmā, kas pirmizrādi piedzīvos 29. jūnijā, informēja LMA pārstāvji.

LMA studentu modes skatē ikgadēji tiek prezentētas aizvadītajā mācību gadā radītās tērpu kolekcijas – gan funkcionālas “gatavs valkāšanai”, gan konceptuālas un avangardiskas, raksturojot modi kā daudzpusīgu mākslas un dizaina izpausmes veidu un iezīmējot aktuālās nākotnes tendences. 2021. gada modes skate vairāk nekā citus gadus ir starpdisciplinārs projekts – mijiedarbība starp mūziku, mākslu, kino, arhitektūru un grima mākslu.

Modes filmā plānots iekļaut divdesmit Modes dizaina apakšnozares bakalaura un maģistra programmas studentu kolekcijas, kuras akadēmijas pasniedzēju komisija atzīs par spilgtākajām un daudzsološākajām. Modes skates filmas dizaineri būs zināmi jau 18. maijā. Filmas režisors būs Ivars Burtnieks, mūzika – Brauer, fotogrāfs – Mārtiņš Cīrulis, grafiskās identitātes autore – Aleksandra Samuļenkova.

“Jaunie Latvijas Mākslas akadēmijas modes dizaineri ir tālredzīgi un intuitīvi nākotnes modes procesos. Par to liecina jauno kolekciju koncepti, emocionālais darbu saturs, kura pamatā ir šodienas pasaules apjukums un sociālo notikumu atspoguļojums. Vērojot pasaules vadošos zīmolus, saziņa ar interesentiem par jaunākajām kolekcijām tiek nodota digitālā formātā. Šobrīd digitalizācija ir arī mirklis, kad Latvijas mode var straujāk iziet pasaulē. Tā ir iespēja jaunajiem dizaineriem būt pamanāmiem daudz plašākā globālā mērogā, lai veiksmīgi un tālredzīgi īstenotu digitalizācijas priekšrocības,” sacīja LMA modes katedras vadītāja Agnese Narņicka.

LMA modes katedras jauno dizaineru skatījumu uz modes nākotni un to, kādu vēstījumu slēpj viņu šī gada kolekcijas, varēs uzzināt arī interviju ciklā “Modes stāsti”, kas līdz 29. jūnijam, LMA modes skatei, būs skatāms LMA kontos “Facebook” un “Vimeo”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti