LMA studentes ideja starp 20 labākajiem pasaules dizaina konceptiem

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentes Kristīnes Bulas dizaina ideja interjera aksesuāram svaigam gaisam „COCO” ir iekļauta 20 pasaules labāko darbu vidū starptautiskā dizaina konkursā „Electrolux Design Lab 2013”.

Tādejādi pirmo reizi konkursa vēsturē ideja no Latvijas ir nokļuvusi konkursa pusfinālā līdzās tādām idejām kā elpojoša siena, kas tīra gaisu, virtuves iekārta, kas novērš vientulību, tīrīšanas robots, kas darbojas, izmantojot kinētisko enerģiju un citām.

Vairāk nekā 1700 ideju konkurencē no vairāk kā 60 pasaules valstīm Kristīnes ideja par interjera aksesuāru svaigam gaisam, kas vienlaikus absorbē putekļus un arī kalpo kā dzīvestelpas dekors, turpina cīnīties par nokļūšanu konkursa finālā. Kristīnes Bulas, kas ir Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra studiju programmas 1. kursa studente vides mākslas apakšnozarē, dizaina koncepts „COCO” ir atraktīvs risinājums interjeram gaisa atsvaidzināšanai, kas neizmanto elektroenerģiju, bet darbojas, izmantojot magnētus, kuri rada kustību un līdz ar to gaisa plūsmu. Šim gaisa atsvaidzinātajam lietotājs var izvēlēties dažādus aromātus – savvaļas piparmētru, kanēli vai lavandu. „COCO” vienlaikus ir gan praktisks un aromātisks aksesuārs interjerā, gan arī pievilcīgs dzīvestelpas dekors.

Kopumā no Latvijas konkursam „Electrolux Design Lab 2013” tika iesniegti 36 dizaina koncepti, no kuriem divi Kristīnes Bulas darbs „COCO” un Inutas Graudiņas darbs „SAMAG” bija nonākuši TOP100+ darbu sarakstā. Kristīnes Bulas darbu žūrija atzinīgi novērtēja, iekļaujot TOP50+ un tagad arī TOP20 darbu sarakstā, lai tas tiktu pilnveidots tālāk. Pusfinālā nokļuvušos dizaina konceptus līdz 1. augustam autori pilnveidos, lai pēc tam tos atkal izvērtētu žūrija, izvēloties 8 fināla darbus, kuru autori idejas prezentēs konkursa finālā Zviedrijā, Stokholmā, 16. oktobrī tiekoties klātienē.

Šogad dizaina koncepti tika radīti par tēmu „Iedvesmojošā dzīve pilsētā”, ko bija iespējams izvērst trīs tematiskos virzienos – kopīgā ēst gatavošana, svaigais gaiss vai vieglā uzkopšana. Šogad konkurss norisinās piecās kārtās, ļaujot dalībniekiem pilnvērtīgi izstrādāt dizaina konceptu no idejas līdz funkcionālam risinājumam. Konkurss norisinās jau vienpadsmito gadu, savukārt dalībnieki no Latvijas, pārstāvot Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu un citas izglītības iestādes, tajā piedalās jau ceturto gadu.

Students, kura dizaina koncepts iegūs visvairāk balsu publiskajā elektroniskajā balsojumā, saņems naudas balvu 1000 eiro apmērā. Pirmās vietas ieguvējs, kuru noteiks žūrija, izvēloties vispārsteidzošāko nākotnes mājsaimniecībai noderīgu dizaina risinājumu, saņems naudas balvu 5000 eiro apmērā un sešu mēnešu apmaksātu prakses vietu starptautiskajā „Electrolux” dizaina centrā. Otrās vietas ieguvējs saņems 3000 eiro, bet trešās vietas ieguvējs – 2000 eiro.

Kristīnes Bulas dizaina ideja „COCO” http://electroluxdesignlab.com/en/submission/coco/.

Visi TOP20 dizaina koncepti konkursa vietnē: electrolux.com/electroluxdesignlab.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Dizains un arhitektūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti